piątek, 12 kwietnia

Włamywacze ukradli iPhone’y i inne urządzenia o wartości 500 000 dolarów ze sklepu Alderwood Mall Apple Store w niedzielę wieczorem po wycięciu dziury w sąsiednim sklepie Seattle Coffee Gear, donosi KING5.

Zaraz po zamknięciu centrum Alderwood Mall w niedzielę wieczorem, włamywacze włamali się do sąsiadującego Seattle Coffee Gear i zaczęli przebijać się przez ścianę łazienki. Po zrobieniu otworu 45×60 cm mieli łatwy dostęp do zaplecza Apple Store.

Eric Marks, regionalny kierownik ds. sprzedaży detalicznej, uważa, że złodzieje spędzili dużo czasu na zaplanowaniu tego własmiania, ponieważ udało im się uzyskać dostęp do sklepu Apple Store bez napotkania na rury i inne przeszkody w ścianach.

„Nigdy bym nie podejrzewał, że sąsiadujemy ze sklepem Apple Store, mam na myśli to, jak to się zawija” – powiedział Marks. „Więc ktoś naprawdę musiał to przemyśleć i mieć dostęp do układu centrum handlowego”.

Policja w Lynnwood poinformowała KING5, że skradziono 436 iPhone’ów, a łączne straty oszacowano na 500 000 dolarów.

Rzecznik Alderwood powiedział, że są „wkurzeni” i „współpracują z policją Lynnwood”, aby pomóc w namierzeniu sprawców. Apple nie przedstawił żadnego komentarza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx