piątek, 12 kwietnia

W każdej kopii systemu macOS, która została wydana od 2018 roku, Apple umieścił oryginalną białą księgę Bitcoina autorstwa Satoshi Nakamoto i wygląda na to, że nikt nie wie dlaczego.

Zaskakujące odkrycie zostało niedawno dokonane przez dewelopera i pisarza waxy.org Andy’ego Baio, który natknął się na dokument PDF, próbując naprawić problem ze swoją drukarką.

Każdy, kto ma komputer Mac z systemem macOS Mojave lub nowszym, może sam zobaczyć ten plik PDF, wchodząc kolejno w Macintosh HD -> System -> Biblioteki -> Image Capture -> Devices, a następnie wybierając VirtualScanner o opcję „pokaż zawartość pakietu” wejść dalej w Contents -> Resources. Biała księga zatytułowana „simpledoc.pdf” powinna się tam znajdować.

biała-ksiega-bitcoina

Baio odkrył, że w narzędziu macOS Pobieranie Obrazów biała księga Bitcoina jest używana jako przykładowy dokument dla urządzenia o nazwie „Virtual Scanner II”, który może, ale nie musi, obsługiwać funkcji Apple Import z iPhone’a i jest ukryty lub nie jest zainstalowany dla wszystkich domyślnie.

Biała księga Bitcoina to dokument w którym na dziewięciu stronach znalazło się wprowadzenie do projektu, omówienie transakcji, opis serwerów znaczników czasu, wytłumaczenie dowodu pracy i wszystkie inne zagadnienia, które na zawsze odmieniły świat finansów.

Nie wiadomo, dlaczego Apple wybrał jako przykład białą księgę Bitcoina Nakamoto. Pojawiły się powszechne spekulacje na temat tożsamości domniemanego pseudonimowego dewelopera Bitcoina, co prawdopodobnie tylko zwiększa intrygę. To, do czego odnosi się „Virtual Scanner II”, również pozostaje niejasne.

Według źródła, które rozmawiało z Baio, ktoś złożył dokument dotyczący Bitcoina w Apple prawie rok temu i przypisał go temu samemu inżynierowi, który umieścił tam plik PDF, ale ta osoba nie podjęła żadnych działań ani nie skomentowała tej kwestii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx