czwartek, 18 lipca

Koszt komponentów iPhone’a XS Max z pamięcią 256 GB to około 443 dolarów wynika z szacunków udostępnionych przez TechInsights. Koszt 443 dolarów sprawia, że komponenty iPhone’a XS Max są o prawie 50 USD droższe niż szacowany koszt 394,44 dolarów za 64 GB iPhone’a X.

Z rozkładu kosztów komponentów wynika, że najdroższym elementem w urządzeniu jest wyświetlacz iPhone’a XS Max o wartości 80,50 dolarów, natomiast chip A12 i modem są drugim najdroższym – 72 dolarów. Pamięć wewnętrzna w cenie 64 dolarów jest trzecim najdroższym komponentem, podczas gdy pozostałe droższe elementy obejmują kamerę za 44 dolary, a obudowa i komponenty mechaniczne za 55 dolarów.

Obudowa, wyświetlacz, bateria i pamięć iPhone’a XS Max są droższe niż podobne elementy w telefonie iPhone’ie X głównie ze względu na wzrost rozmiaru nowego urządzenia o przekątnej 6,5 cala. Obudowa, na przykład, jest większa i cięższa, a wyświetlacz jest również większy.

Według TechInsights, Apple obniżył koszty wyświetlacza w iPhone’ie XS Max, usuwając niektóre elementy 3D Touch, które były wcześniej zawarte w iPhone’ie X, ale wydaje się, że nie wpłynęło to na funkcjonalność 3D Touch w nowym iPhone’ie XS Max.

 

W oświadczeniu przekazanym agencji Reuters, Al Cowsky, który nadzoruje analizę kosztów w TechInsights, powiedział, że Apple wykupił komponenty o wartości do 10 dolarów, obniżając koszt wyświetlacza iPhone XS Max do 80 dolarów.

Apple wycenia iPhone’a XS Max na 100 dolarów więcej niż iPhone’a X, a jego cena zaczyna się od 1 099 dolarów, a iPhone’a X, podobnie jak nowego iPhone’a XS, zaczyna się od 999 dolarów.

Szacunkowe wyceny komponentów od firm takich jak TechInsights dają jedynie pogląd na ceny komponentów i nie uwzględniają innych kosztów produkcji iPhone’a, takich jak badania i rozwój, tworzenie oprogramowania, reklama i dystrybucja. TechInsights sam ostrzega, że jego kosztorysy są zestawiane z wykorzystaniem informacji dostępnych po pierwszym rozłożeniu z „pewnymi założeniami”, gdy konkretne dane nie są jeszcze dostępne. Firma planuje z czasem dalsze ulepszanie swoich szacunków.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx