czwartek, 25 lipca

Apple Store w Palo Alto został okradziony dwa razy w ciągu mniej niż 12 godzin w miniony weekend. W sumie, według nowego raportu skradziono sprzęt elektroniczny warty ponad 100 000 dolarów.

Chociaż sklepy Apple w ciągu ostatnich kilku lat stały się popularnymi celami dla złodziei, to sklep z Palo Alto może być niefortunnym rekordem z aż dwoma napadami. Oba miały miejsce podczas weekendu z początkiem sprzedaży iPhone’a XS i iPhone’a XS Max, o czym napisał wcześniej w tym tygodniu Palo Alto Online.

Sklep zlokalizowany na 340 University Ave w Palo Alto, została po raz pierwszy okradziony w sobotę około godziny 19:00 poinformowały lokalne władze.

Według policji ośmiu zamaskowanych mężczyzn weszło do lokalu i wyniosło sprzęt Apple warty około 57 000 dolarów – w tym nowe modele iPhone’a XS i iPhone’a XS Max. Po napadzie, podejrzani uciekli w kilku pojazdach.

Niecałe 12 godzin później przechodzień zauważył, że przednie szklane drzwi sklepu zostały roztrzaskane. Wezwał policję około godziny 5.50, aby zgłosić kolejny incydent. Śledczy ustalili, że złodziej lub złodzieje włamali się do Apple Store za pomocą „skał rzecznych lub głazów wielkości kokosa”. Podczas drugiego włamania skradziono warty około 50 000 dolarów w tym iPhony, iPady i inne produkty Apple.

Do chwili obecnej policja nie zidentyfikowała ani nie aresztowała podejrzanych o rabunek. Śledczy nie mają również pewności, czy oba zdarzenia są ze sobą powiązane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx