piątek, 24 maja

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple planuje wdrożyć nowy, innowacyjny system, który umożliwi pracownikom sklepów detalicznych bezprzewodową aktualizację iPhonów znajdujących się w zapieczętowanych pudełkach.

W najnowszym newsletterze „Power On” Gurman opisał, w jaki sposób Apple planuje uporać się ze sprzedażą w sklepach nowych iPhonów z przestarzałym oprogramowaniem. Na przykład iPhone 15 był dostarczany z systemem iOS 17, ale w momencie premiery był już dostępny iOS 17.0.1, a urządzenia wymagały aktualizacji do iOS 17.0.2, aby naprawić problem uniemożliwiający przesyłanie danych bezpośrednio z innego iPhone’a podczas proces konfiguracji.

Apple chce, aby klienci otrzymywali iPhone’y z najnowszą wersją systemu iOS, aby uniknąć konieczności samodzielnej aktualizacji, zwłaszcza jeśli wydano ważne aktualizacje mające na celu usunięcie głośnych błędów. Najwyraźniej przed końcem przyszłego roku Apple udostępni sklepom detalicznym nowy system, który ma rozwiązać ten problem. Zawiera „zastrzeżone urządzenie przypominające podkładkę”, na którym pracownicy sklepu mogą umieścić na wierzchu zapieczętowane pudełko iPhone’a. Następnie system bezprzewodowo włączy iPhone’a, zaktualizuje oprogramowanie do najnowszej wersji i wyłączy go, bez konieczności otwierania opakowania urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx