wtorek, 18 czerwca

Wcześniej w tym roku pojawiły się doniesienia jakoby Apple chciał zmienić nazwę Apple ID na bardziej ogólną „Konto Apple”. Dziś ta zmiana została oficjalnie ogłoszona.

Apple potwierdził zmianę w dzisiejszym komunikacie prasowym. Branding „Konto Apple” jest teraz używane w systemach iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia i watchOS 11.

Wraz z wydaniem iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia i watchOS 11, Apple ID zostaje przemianowane na Konto Apple w celu zapewnienia spójnego doświadczenia logowania w usługach i urządzeniach Apple. Nadal będzie opierać się na istniejących danych uwierzytelniających użytkownika.

W niektórych miejscach, takich jak strona logowania Apple ID w sieci wciąż wyświetla się nazwa Apple ID. Przejście na „Konto Apple” prawdopodobnie zostanie ukończone do czasu publicznej premiery iOS 18 i innych aktualizacji oprogramowania, która nastąpi na jesieni.

„Konto Apple” jest z pewnością bardziej bezpośrednią nazwą, jednak Apple ID było używane przez ponad dwie dekady i miało dużą wartość sentymentalną.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx