wtorek, 18 czerwca

W ramach zestawu funkcji Apple Intelligence firma Apple ogłosiła w poniedziałek partnerstwo z OpenAI, które umożliwi Siri dostęp do ChatGPT bezpośrednio w systemach iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia, aby zapewnić lepsze reakcje w odpowiednich sytuacjach.

Po prezentacji otwierającej WWDC  starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania Craig Federighi w rozmowie z reporterami ujawnił, że w miarę ewolucji Apple Intelligence firma ostatecznie chce dać swoim użytkownikom wybór między różnymi modelami sztucznej inteligencji i zasugerował, że Google Gemini mogłoby stanowić opcję w przyszłości.

„Uważamy, że ostatecznie ludzie będą preferować określone modele, których chcą używać, być może taki, który świetnie nadaje się do kreatywnego pisania, lub taki, który wolą do kodowania” – powiedział Federighi. „Być może w przyszłości Google Gemini. To znaczy, na razie nic nie ogłaszamy, ale taki jest nasz kierunek”.

Federighi powiedział, że decyzja Apple o rozpoczęciu korzystania z ChatGPT wynikała z chęci „zaczynania od najlepszych”. „Siri” będzie korzystać z GPT-4o bezpłatnie, bez konieczności tworzenia konta. Żądania nie są rejestrowane, adresy IP są ukrywane, a subskrybenci ChatGPT będą również mieli dostęp do płatnych funkcji.

Funkcje Apple Intelligence nie są uwzględnione w pierwszej wersji beta systemu iOS 18 i zamiast tego staną się dostępne do testów latem w USA. Oczekuje się, że iOS 18 zostanie publicznie udostępniony we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx