czwartek, 25 lipca

 

Dość nieoczekiwanie, Apple ogłosił wczoraj przejęcie popularnej aplikacji pogodowej Dark Sky. Chociaż firma twierdzi, że w tej chwili nie będzie wprowadzała żadnych zmian w aplikacji Dark Sky na iOS, to możemy się spodziewać, że Apple zintegruje aplikację z własną aplikacją Pogoda na iOS.

Mając to na uwadze, projektant Parker Ortolani stworzył koncepcję, która pokazuje jak mogłaby wyglądać aplikacja Pogoda firmy Apple, przeprojektowując ją w oparciu o Dark Sky.

Dark Sky znany jest z dostarczania szczegółowych informacji o prognozie pogody, z aktualnymi danymi, zaawansowanymi mapami, powiadomieniami w czasie rzeczywistym i nie tylko. Ideą tej koncepcji jest pokazanie, w jaki sposób Apple może korzystać z tych wszystkich danych w nowej aplikacji Pogoda na iOS, przy jednoczesnym zastosowaniu wytycznych firmy.

Ortolani wyobraża sobie czysty projekt bez kolorowych, animowanych wstawek, które Apple wprowadził w 2013 roku w iOS 7. Zamiast tego aplikacja Pogoda automatycznie dostosowuje się w zależności od jasnego i ciemnego motywu systemu. Widok główny pokazuje bardziej szczegółową prognozę pogody z prognozą opadów deszczu na wykresie, a także radar map z danymi temperatury, opadów i prędkością wiatru.

Inną ciekawą funkcją, którą pokazuje koncepcja, jest system powiadomień o pogodzie z Dark Sky, dzięki czemu użytkownicy nie muszą cały czas otwierać aplikacji.

Należy zauważyć, że obecna natywna aplikacja Pogoda firmy Apple jest dostępna tylko na iPhone’a i Apple Watch, a Dark Sky również na iPada. To może być okazja do wprowadzenia oficjalnej aplikacji Pogoda na więcej platform, takich jak iPadOS, a nawet macOS z technologią Catalyst.

Ponieważ przejęcie Dark Sky odbyło się dopiero teraz, nie wiemy, czy Apple planuje zintegrować jej możliwości z iOS 14, który ma zostać ogłoszony w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx