czwartek, 18 lipca

Apple zakupił aplikację pogodową Dark Sky, poinformowali dziś deweloperzy Dark Sky. Dark Sky to jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych w App Store, znana ze swojej dokładności i ostrzeżeń sztormowych.

W aplikacji Dark Sky na iOS nie będzie żadnych zmian i będzie ona nadal dostępna do zakupu choć nie jest ona dostępna w polskim App Store. Wygląda na to, że Apple obecnie nie zrobił z niej aplikacji darmowej.

W przyszłości Apple może planować wbudować Dark Sky we własną aplikację pogodową, która obecnie opiera się na danych z The Weather Channel.

Funkcje Dark Sky obejmują prognozy pogody minuta po minucie na podstawie dokładnej lokalizacji, prognozy pogody godzinowo na następny dzień i tydzień, szczegółowe animacje pogody i zaawansowane aktualizacje powiadomień, które obejmują najświeższe alerty przed deszczem i ostrzeżenia przed zmianami pogodowymi. Aplikacja zawiera także widget Dzisiaj, funkcję Wehikułu Czasu, dzięki czemu można zobaczyć pogodę w przeszłości lub teraźniejszości, a także aplikację na Apple Watch.

Aplikacja Dark Sky na Androida i WearOS zostanie wycofana 1 lipca 2020 roku. Strona internetowa z prognozą pogody, mapy i osadzenia witryny będą dostępne do 1 lipca 2020 roku, a sama witryna pozostanie dostępna dla klientów korzystających z API i iOS.

Dark Sky twierdzi, że jego usługa API dla obecnych klientów się nie zmieni, ale nowe rejestracje nie będą już akceptowane. Interfejs API będzie działał do końca 2021 roku, ale po tym czasie programiści będą musieli znaleźć inne rozwiązanie. Koniec interfejsu API Dark Sky wpłynie na inne popularne aplikacje pogodowe, takie jak Carrot, który korzysta z interfejsu Dark Sky API.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] nieoczekiwanie, Apple ogłosił wczoraj przejęcie popularnej aplikacji pogodowej Dark Sky. Chociaż firma twierdzi, że w tej chwili nie […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx