czwartek, 18 lipca

44 lata temu, 1 kwietnia 1976 roku, Steve Jobs, Steve Woźniak i Ronald Wayne podpisali umowę założycielską firmy Apple Computer Company.

Kilka dni później Steve Jobs i Steve Woźniaka zaprezentował komputer Apple I, który doprowadził do zrewolucjonizowania branży komputerów osobistych przez Apple. Z czasem firma trafiła również na inne rynki i stała się jedną z najbardziej udanych firm we współczesnej historii.

Steve Woźniak opuścił Apple w 1985 roku, pozostawiając Steve’a Jobsa na czele. Pod przewodnictwem Jobs’a Apple wprowadził kultowe produkty takie jak iMac G3, MacBook, iPod, pierwszy oryginalny iPhone i iPad, a także usługi takie jak App Store i iTunes.

Po śmierci Steve’a Jobsa w 2011 roku, Tim Cook przejął i utrzymuje dziedzictwo Jobsa, wprowadzając nowe iPhone’y i iPady oraz nowe linie produktów takie jak Apple Watch, HomePod i AirPods. Cook nadzoruje także głębokie wejście Apple w sferę usług wprowadzając Apple News+, Apple TV+, Apple Arcade i Apple Music.

Dzisiaj Apple przeżywa burzę i tymczasowo zamknął swoje sklepy na całym świecie poza Chinami, w wyniku czego sprzedaż urządzeń gwałtownie spadła. Apple potrzebuje trochę czasu, aby się zregenerować, ale na horyzoncie jest wiele innowacyjnych produktów, takich jak iPhone’y 5G, komputery Mac z procesorami ARM zaprojektowanymi przez Apple, okulary AR i wiele innych, z których niektóre pojawią się w tym roku, a niektóre które mają zostać wprowadzone na rynek w ciągu najbliższych kilku lat. Tak jak w przeszłości, Apple się odbije.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx