wtorek, 25 czerwca

IOS jest najlepszym mobilnym systemem operacyjny na świecie, ale na pewno nie jest bez wad. Istnieje kilka obszarów, które wymagają poprawy. Czy ekran blokady ekranu w iPhone’ie jest jednym z nich?

Widzieliśmy wiele projektów koncepcyjnych, które zmieniają informacje wyświetlane na ekranie blokady telefonu, a ta nowa idea proponuje zmianę dostępu do aparatu z ekranu blokady iPhone’a. Ale czy ma jakiś sens?

Press & Slide jest pomysłem stworzonym przez Brye Kobayashiego, który ma na celu uczynienie ekranu blokady iPhone’a bardziej intuicyjnym. Najnowszy dodatek Apple w iOS 5.1 ułatwił dostęp do funkcji aparatu stając się powodem zadowolenia wielu użytkowników. Jednak według twórców nowej koncepcji brakuje w nim intuicyjności. Obecna opcja wymaga przesunięcia palca w płaszczyźnie pionowej, a nie poziomej, do której użytkownicy przyzwyczaili się odblokowując swój telefon.

Pomysł Bryce zostawia zarówno dostęp do kamery, jak i odblokowanie iPhone’a na tej samej płaszczyźnie poziomej. Aby przejść do kamery z okna blokady użytkownik musi po prostu nacisnąć przycisk aparatu i przesunąć go w lewo. Aby odblokować telefon, należy nacisnąć zamek i przesunąć w prawo. Bryce uważa także, Apple powinno używać kółek dla przełączników na ekranie blokady, aby zachować spójność z suwakami, które zostały wprowadzone w iOS 4. Koncepcja jest w rzeczywistości bardzo podobna do tego, co możemy znaleźć w telefonach z Androidem, takich jak Galaxy Nexus.

I co o tym sądzicie? Czy ta koncepcja mogłaby zostać wdrożona przez Apple? Czy byłaby bardziej nieintuicyjna niż obecny projekt?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx