sobota, 15 czerwca

Od kilku dni pojawiają się na forach związanych z Apple informacje, że nowy iPad ma tenedencję do przegrzewania. Niepotwierdzone podejrzenia, że nowy iPad pracuje przy znacznie wyższej temperaturze niż iPad 2 zostały poparte pomiarem za pomocą kamery termowizyjnej zamontowanej na urządzeniu w celu poznania tego problemu.

Po uruchomieniu programu pomiarowego GLBenchmark przez pięć minut, nowy iPad okazał się znacznie cieplejszy niż iPad 2 – 33,6 stopni Celsjusza w porównaniu do 28,3 stopni Celsjusza. Źródłem tego dodatkowego ciepła może być procesor, a w szczególności dodatkowe podzespoły związane z układem graficznym w tym modelu.

Zwiększenie ciepła nie dociera do punktu, w którym Nowy iPad jest automatycznie wyłączany, ale mielibyśmy obawy przed używaniem go przez dłuższy czas w upalny dzień. Biorąc pod uwagę, że Nowy iPad jest tylko nieznacznie grubszy niż jego poprzednik, a posiada dużo większą baterię i moc przetwarzania, nic dziwnego, że ciepło wewnątrz urządzenia jest o wiele większe.

W związku z tym tematem firma Apple wydała dziś oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

„Nowy iPad z wspaniałym wyświetlaczem Retina, procesorem A5X oraz wsparciem dla 4G LTE oferując jednocześnie 10 godzin pracy baterii działa dobrze w naszych termicznych specyfikacjach” powiedział serwisowi The Loop przedstawiciel Apple, Trudy Muller. „Jeśli klienci mają jakiekolwiek wątpliwości, powinni skontaktować się z AppleCare.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx