piątek, 12 lipca

Apple chce przekonać Nokię, Motorolę i RIM (Blackberry) do kolejnej ewolucji i zmiejszenia kart SIM. Nowa wersja ma być zarówno o 1/3 mniejsza, jak i 15% cieńsza niż najmniejsza do tej pory karta micro-SIM. Apple bardzo przychylnie patrzy na możliwość wykorzystania jej w nowych modelach iPhone’ów i iPadów.

Jednak konkurenci nie podzielają entuzjazmu Apple.  Karty mikro-SIM wykorzystywane w nowych urządzeniach Apple, zostały przyjęte przez firmę Nokia do swojej serii Lumia. Jednak Apple wywiera teraz presję na Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), aby uczynić nowy format nano-SIM jako standard we wszystkich produktach. W czym problem?

Cóż, konkurenci martwią się, że Apple byłoby w stanie opatentować gniazdo kart nano-SIM, które po wyznaczeniu go jako powszechny standard, mogłoby owocować tantiemami za jego wykorzystanie. Istnieje również obawa, że ​​inni producenci byliby skazani na projekt Apple, nawet jeśli myślą lub wymyślii już coś lepszego.

Tymczasem będzie Apple próbowało postawić na swoim – próbuje zarejestrować 6 dodatkowych oddziałów jako organy zdolne do głosowania. To może odebrać Nokii obecną większą głosów jakie posiadają. Głosowanie w ETSI ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx