czwartek, 18 lipca

Apple_samsung

Po trzech dniach obrad i kilku tygodniach zeznań ława przysięgłych podjęła jednomyślny werdykt w drugim procesie firmy Apple przeciwko Samsungowi. Ława przysięgłych uznała, że Samsung świadomie naruszył trzy z pięciu patentów zawartych w pozwie, nakazując firmie z Korei Południowej zapłacić 119,600 milionów dolarów, co wciąż jest kroplą w morzu w stosunku do 2 miliardów dolarów na jakie Apple miał nadzieję.

Wszystkie urządzenia firmy Samsung zostały uznane za naruszające patent ’647′ dotyczący synchronizowania danych, a niektóre zostały uznane za naruszające patent ’721′ dotyczący funkcji odblokowania urządzenia „Slide to unlock”. Nie stwierdzono, że Samsung naruszył patent ’959′ dotyczący uniwersalnej wyszukiwarki ani ’414′ dotyczący synchronizacji w tle. Sędzia Koh już wcześniej orzekł, że Samsung naruszył patent ’172′ dotyczący autouzupełniania.

Co do roszczeń Samsunga przeciwko Apple, Apple został uznany winnym pogwałcenia patentu firmy '449′ związanego z „urządzeniem do nagrywania i odtwarzania cyfrowego obrazu i mowy” i został zobowiązany do zapłaty Samsungowi 158 400 dolarów.

W tym drugim procesie, który rozpoczął się 31 marca, Apple twierdził, że Samsung winien jest 2,2 miliardy dolarów odszkodowania za naruszenie pięciu osobnych patentów iPhone’a. Samsung stwierdził, że Apple naruszył jego dwa własne patenty domagając się 6,2 miliarda dolarów odszkodowania.

W trakcie procesu, Apple wezwał do zeznań wielu ekspertów argumentujących dlaczego wnosi w pozwie o 2 miliardy dolarów jako zadośćuczynienie za utracone zyski i prawa licencyjne. Samsung stwierdził, że wniosek Apple o 2 miliardy dolarów był śmieszny, podkreślając, że są winni zaledwie 40 milionów dolarów lub 1,75 dolara za urządzenie.

Apple wydał oświadczenie dla Re/code chwaląc decyzję sędziów:

„Jesteśmy wdzięczni ławie przysięgłych i sądowiza ich werdykt” powiedział Apple dla Re/code. „Dzisiejsze orzeczenie potwierdza to, co sądy na całym świecie już stwierdziły: Samsung celowo ukradł nasze pomysły i kopiował nasze produkty. Walczymy o to, by bronić ciężkiej pracy, którą wkładamy w nasze ukochane produkty, takie jak iPhone i którym nasi pracownicy poświęcają swoje życie, by zaprojektować je i dostarczyć do naszych klientów”.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx