niedziela, 23 czerwca

luxvue

TechCrunch donosi, powołując się na źródła zaznajomione z tematem, że Apple zakupił właśnie LuxVue Technology, firmę, która rozwija energooszczędne wyświetlacze oparte na technologii microLED. Diody mikroLED mają potencjał do poprawy żywotności baterii, oferując jaśniejsze ekrany niż technologie konkurencyjne.

Niewiele wiadomo o LuxVue, która wydaje się działać w dużej mierze poza rozgłosem. Firma tworzy wyświetlacze LED zużywające mało energii dla potrzeb różnych konsumenckich produktów elektronicznych. W grudniu 2013 roku, LuxVue otrzymał 25,2 miliona dolarów na sfinansowanie realizacji swojej technologii mikro-LED. Firma posiada również kilka patentów na diody mikroLED, a jeden z inwestorów LuxVue powiedział, że jest „przełomem technologicznym w wyświetlaczach.”

Wiceprezes LuxVue ds. technologii, Kapil Sakariya, ma powiązania z Apple, gdyż wcześniej pracował przy wyświetlaczu iPhone’a jak i jego samym projekcie oraz jako Menedżer Zamówień w Apple. Sakariya zatrudniony był w Apple od lipca 2006 roku do listopada 2011 roku, kiedy to dołączył do LuxVue.

Apple potwierdził zakup w swoim krótkim oświadczeniu dla TechCrunch stwierdzając: „Apple kupuje od czasu do czasu mniejsze firmy technologiczne, ale na ogół nie dyskutuje o swoich celach i planach.”

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx