niedziela, 24 września

Hyperlapse

Instagram wypuścił dziś nową, autonomiczną aplikację wideo o nazwie Hyperlapse, która została stworzona, aby umożliwić użytkownikom na nagrywanie wysokiej jakości filmów poklatkowych z wbudowanymi funkcjami stabilizacyjnymi. Zgodnie z opisem w aplikacji, stabilizacja obrazu pozwala użytkownikom na tworzenie „wygładzonych” filmów poklatkowych, które normalnie byłoby możliwe tylko z użyciem statywu.

W rozmowie z Wired, Instagram odkrywa, że jego funkcja stabilizacji obrazu wykorzystuje żyroskop iPhone’a do pomiaru ruchu kamery wideo, która pozwala być stabilizowana za pomocą prostego algorytmu. Wraz ze stabilizacją obrazu, aplikacja pozwala użytkownikom wybrać szybkość odtwarzania, od 1x do 12x.

Introducing Hyperlapse from Instagram from Instagram on Vimeo.

Chociaż aplikacja stworzona jest przez Instagram, który jest własnością Facebooka, Hyperlapse nie wymaga logowania się i posiada prosty interfejs z możliwości nagrywania wideo za pomocą jednego kliknięcia. Zawiera także kilka narzędzi umożliwiających użytkownikom podzielenie się filmem zarówno na Instagramie i Facebooku, ale też zapisanie go do rolki z aparatu.

Aplikacja jest darmowa i można ja pobrać w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx