środa, 22 maja

Wraz z decyzją Apple zezwalającą na wprowadzanie do App Store emulatorów gier dziś do tego grona dołączył kolejny tytuł. To RetroArch – najnowszy emulator dostępny w App Store, umożliwiający graczom granie w gry z szerokiej gamy systemów.

RetroArch obsługuje wiele wersji systemów Atari i Commodore, a także Nintendo DS, Game Boya, NES-a, SNES-a i Virtual Boya. Wśród obsługiwanych platform znajdziemy również konsole Segi i Sony, a także NEC PC Engine i Neo Geo Pocket.

Pobranie aplikacji RetroArch jest darmowe, nie zawiera ona reklam i jest open source. Emulator oferuje funkcje zapisywania stanu gry, kody, nakładki, przewijanie do przodu i do tyłu, tłumaczenia AI oraz RetroAchievements. RetroAchievements dodaje trofea do klasycznych gier, motywując graczy do odblokowywania nowej zawartości i zdobywania szczytów rankingów.

RetroArch jest już dobrze znany użytkownikom PC i Mac, ale do tej pory nie mógł być wydany na urządzenia iOS ze względu na ograniczenia Apple. Warto dodać, że RetroArch jest pierwszym emulatorem konsoli, który działa na Apple TV, umożliwiając grę na większym ekranie za pomocą kontrolera MFi.

RetroArch można pobrać za darmo z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx