niedziela, 14 lipca

Max Weinbach z YouTubowego kanału EverythingApplePro podzielił się ostatnio najnowszymi informacjami związanymi z długo wyczekiwanym urządzeniem śledzącym Apple czyli AirTags.

Według Weinbacha AirTags będą dostępne w jednym rozmiarze o wymiarach 32 mm x 32 mm x 6 mm czyli nieco mniejsze niż Samsung Galaxy SmartTags (39 mm x 39 mm x 9 mm ) i trochę większy niż naklejka Tyle (27 mm x 7,3 mm).

Poprzednia plotka od L0vetodream sugerowała, że Apple udostępni „AirTags” w dwóch rozmiarach, ale nie jest do końca jasne, dlaczego wymagane byłyby dwa rozmiary.

Opierając się na obrazkach znalezionych w wewnętrznej wersji iOS 13, „AirTags” to małe, okrągłe białe znaczniki z logo Apple z przodu. Prawdopodobnie będą mogły być przymocowane do przedmiotów za pomocą elementu z klejem lub oczka do mocowania, takiego jak pierścień i może istnieć wiele sposobów użycia ich z różnymi przedmiotami.

Według źródeł Weinbacha, AirTags mają kosztować szacunkowo około 39 dolarów za sztukę (SmartTag Samsunga kosztuje 29,99 dolarów) co przełożyłoby się na 199 złotych. Wciąż pozostaje jednak pytanie, kiedy zostaną wypuszczone.

Nowa zakładka „Przedmioty” włączona domyślnie w aplikacji Lokalizator w wersji beta iOS 14.5 dała pewną nadzieję, że długo oczekiwane narzędzia Apple do śledzenia przedmiotów AirTags zostaną wkrótce wydane. Apple powiedział, że iOS 14.5 zostanie wydany „wczesną wiosną”, ale konkretna data premiery pozostaje niejasna.

Weinbach twierdzi, że Apple ogłosi nowe produkty „wkrótce”, albo w komunikacie prasowym, albo na jakimś innym wydarzeniu, chociaż plotki o konferencji pozostają obecnie dość mętne. Mówiło się o marcu, teraz coraz cześciej pada termin kwietniowy. Samo źródło plotki o kwietniu czyli Jon Prosser przyznaje, że warto potraktować plotki o kwietniowej konferencji z pewnym sceptycyzmem, ponieważ będzie to pierwsze kwietniowe wydarzenie Apple od 11 lat, ale mówi, że źródło, z którego o tym się dowiedział ma doskonałe osiągnięcia z przeszłości.

Tak czy inaczej, źródło ze sklepów detalicznych Weinbacha powiedziało mu, że spodziewają się trzech nowych produktów w kategoriach tabletów, urządzeń do noszenia i akcesoriów.

Urządzenia do noszenia to prawdopodobnie nowe, sezonowe paski do zegarków Apple Watch, nowe kolory pasków opasek solo i prawdopodobnie nowy rodzaj pasków. Zapowiadany już od jakieś czasu nowy tablet to pewnie nowy iPad Pro, a AirTags będą zaliczać się do kategorii akcesoriów.

Masowe dostawy komponentów wyświetlaczy mini-LED dla nowego iPada Pro o przekątnej 12,9 cala rozpoczną się podobno w drugim kwartale 2021 roku czyli w okresie od kwietnia do czerwca. Mark Gurman z Bloomberga twierdził wcześniej, że Apple planuje ogłosić nowe iPady już w kwietniu, w tym nowe 11-calowe i 12,9-calowe modele iPady Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx