sobota, 22 czerwca

Zrzuty ekranowe jakie pojawiły się już jakiś czas temu jednoznacznie zdradziły, że narzędzie do śledzenia przedmiotów AirTags firmy Apple będą zarządzane za pośrednictwem aplikacji Lokalizator na iPhone’a, iPada i Maca. Teraz każdy użytkownik może wcześniej zapoznać się z tą kartą.

David Chu, poinformował dziś na swoim koncie na Twitterze, że ukrytą zakładkę „Przedmioty” w aplikacji Lokalizator można włączyć na iPhonie lub iPadzie, wpisując w przeglądarce Safari na urządzeniach z systemem iOS 14.3 lub iPadOS 14.3 lub nowszym link findmy://items. Po wprowadzeniu adresu URL zostanie wyświetlony monit kierujący użytkowników do ukrytej karty w aplikacji Lokalizator.

Użytkownicy mogą także wprowadzić adres URL w Safari w systemie macOS 11.1 i wyświetlić ukryty tekst „Przedmioty” w aplikacji Lokalizator na komputerze Mac.

Chociaż adres URL jest wygodniejszy i działa dla każdego, zarejestrowani programiści Apple mogą również włączyć kartę „Przedmioty” na iPhonie w sekcji Ustawienia> Deweloper> Wyświetl zakładkę Przedmioty. Przełącznik ten pojawia się w iOS 14.3 i nowszych.

Podobnie jak Tile, AirTags mają pomóc użytkownikom śledzić ich rzeczy osobiste, takie jak klucze, portfele i plecaki, a użytkownicy otrzymują powiadomienie push na swoich urządzeniach Apple, gdy są oddaleni od oznakowanego przedmiotu. Oczekuje się, że AirTags będą obsługiwać technologię Ultra Wideband w celu zwiększenia dokładności lokalizacji, z przydatną funkcją rzeczywistości rozszerzonej za pośrednictwem aplikacji Lokalizator do lokalizowania zagubionych przedmiotów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx