sobota, 25 maja

Nie możecie pobierać dużych aplikacji na iPhone’a przez sieć komórkową? Ograniczenie ma to na celu uniknięcie nadmiernych opłat za przesyłanie danych, ale w razie potrzeby można to zmienić.

Internet komórkowy wciąż w dużej części świata jest dość drogi, a jego przepustowość bywa często ograniczana, w wyniku czego Apple ogranicza rozmiar aplikacji, które można pobrać lub zaktualizować przez połączenie LTE. Ten limit wynosi obecnie 200 MB na urządzeniach iOS i iPadOS. W Polsce internet komórkowy jest jednak stosunkowo tani i często jest jedynym który posiadamy. Dlatego wiele osób chciałoby wyłączyć ten limit, aby móc pobierać większe aplikacje, zwłaszcza gry na swoje urządzenia przez sieć komórkową.

Jak pobierać aplikacje powyżej 200 MB przez sieć komórkową na iPhone’a i iPada

Możecie wykonać poniższe kroki, aby zmienić limit ustawiony przez Apple, o ile na urządzeniu działa system iOS 13 / iPadOS 13 lub nowszy. No więc do rzeczy:

  1. Wejdźcie w „Ustawienia” na swoim iPhonie lub iPadzie
  2. W menu ustawień wybierzcie App Store
  3. Tutaj będziecie mieć dostęp do ustawień App Store. Kliknij ustawienie „Pobieranie aplikacji” znajdujące się w sekcji Dane sieci komórkowej, jak pokazano poniżej
  4. Teraz po prostu zmieńcie ustawienie na „Zawsze zezwalaj” i gotowe

Domyślnie to konkretne ustawienie jest ustawione na „Zapytaj, jeśli ponad 200 MB”. Oznacza to, że za każdym razem, gdy spróbujecie pobrać dużą aplikację przez sieć komórkową, pojawi się wyskakujące okienko i musicie potwierdzić, czy możecie rozpocząć pobieranie przy użyciu LTE. Do czasu wydania iOS 13 nie było możliwości usunięcia tego limitu pobierania aplikacji komórkowych na iPhone’ach i iPadach (chociaż można było skorzystać z tego obejścia, które polegało na połączeniu z innymi urządzeniami za pomocą Hotspotu) ale Apple postanowił to w końcu zmienić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx