piątek, 1 marca

Chociaż niektóre wskazówki dotyczące funkcjonalności nadchodzącego inteligentnego zegarka Apple iWatch są łatwiejsze do przewidzenia chociażby na podstawie coraz większej liczby ekspertów od czujników zdrowia zatrudnianych przez Apple, to projekt wizualny produktu wciąż pozostaje całkowitą tajemnicą.

Nie wiadomo jaki rodzaj ekranu będzie posiadać to urządzenie, jak będzie działać, oraz jak będzie współpracować z niezliczoną ilością zawartych w nim czujników. W związku z tym powstaje wiele naprawdę różnych i różniących się od siebie koncepcji. Widzieliśmy już jedną z ładniejszych inspirowaną opaską Nike Fuel, widzieliśmy kilka wzorowanych bardziej tradycyjnym zegarkiem, a teraz swój nowy projekt udostępniła szwajcarską strona designu DesignerEI.

iwatch1

Koncepcja posiada szeroką bransoletę z mocno zakrzywionym ekranem. W dolnej jej części widzimy metalową wstawkę, która zapewne mieści potencjalnie sensory zdrowia. Spodnia część będąca w kontakcie ze skórą, także zawiera czujniki, które są ważnym elementem konstrukcyjnym tego urządzenia. IWatch ma mieć podobno czujniki pomiaru akcji serca lub pomiaru nawodnienia, które zazwyczaj wymagają bezpośredniego kontaktu czujnika ze skórą.

iwatch2

Chociaż twórca koncepcji sugeruje, że iWatch może być zasilany za pomocą energii kinetycznej, to taka koncepcja jest mało prawdopodobna, aby zapewnić wystarczającą ilość energii dla urządzenia.

Moim zdaniem jest mało prawdopodobne, że iWatch będzie miał tak masywną budowę. Mi się to także po prostu nie podoba. Preferuję coś, co zmieści się na ręce, ale nie będzie jej dodatkowym obciążeniem. Poprzednie koncepcje zdecydowanie bardziej do mnie trafiają.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx