piątek, 21 stycznia

Kaspersky Lab prezentuje Kaspersky Security for Mac, całkowicie nowe rozwiązanie bezpieczeństwa przeznaczone do ochrony użytkowników komputerów firmy Apple przed pojawiającymi się zagrożeniami. Kaspersky Security chroni środowisko Mac OS X przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, łącząc tradycyjne technologie bezpieczeństwa z metodami opartymi na chmurze i oferując szybką reakcję na najnowsze zagrożenia.

Poza ochroną przed zagrożeniami stworzonymi dla Maków nowe rozwiązanie zapobiega również rozprzestrzenianiu się szkodliwego oprogramowania dla systemów Windows i Linux na inne komputery i po raz pierwszy wyposażone jest w kontrolę rodzicielską.

Najnowszym przykładem jest trojan Flashfake, który przekształcił co najmniej 700 000 komputerów Mac w maszyny zombie, przez co mogły one być w pełni kontrolowane przez cyberprzestępców. Biorąc pod uwagę fakt, że udział komputerów Mac w rynku to 6 – 10% (w zależności od źródła), tak wysoka liczba komputerów zainfekowanych przez jeden szkodliwy program jest naprawdę niepokojąca. Rozwój botnetu Flashfake rozpoczął się od dużej liczby zhakowanych blogów, w których przestępcy zaszyli szkodliwy moduł. Użytkownikom, którzy odwiedzali te blogi, proponowano uaktualnienie aplikacji Adobe Flash Player. Jednak pobrany pakiet wykorzystywał luki w zabezpieczeniach zainstalowanego oprogramowania, wywołując masową epidemię.

W przeszłości Apple reagował na podobne zagrożenia, publikując łaty na luki w oprogramowaniu – jednak od wykrycia incydentu trzeba było na nie czekać nawet do dwóch miesięcy. Do tego czasu komputer, który działał bez rozwiązania bezpieczeństwa innego producenta, pozostawał podatny na ataki.

Kaspersky Security for Mac wykorzystuje najnowsze technologie ochrony w celu lepszego zwalczania wszystkich rodzajów zagrożeń, w tym trojanów, robaków, oprogramowania spyware, adware oraz keyloggerów. Moduł skanowania plików jest aktywowany podczas startu i automatycznie sprawdza nowe i uaktualnione pliki, minimalizując wpływ swojego działania na zasoby systemowe. Pogram potrafi wykrywać i blokować szkodliwe oprogramowanie przeznaczone dla systemów Mac, Windows lub Linux, przez co zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwych obiektów na inne komputery domowe lub należące do znajomych lub współpracowników. Antywirusowa baza danych jest aktualizowana co godzinę w celu zapewnienia ochrony przed najnowszymi zagrożeniami, podczas gdy technologia bezpieczeństwa oparta na chmurze reaguje na najnowsze szkodliwe obiekty w ciągu kilku minut.

W celu zapewnienia jeszcze lepszej ochrony Kaspersky Security for Mac oferuje teraz Ochronę WWW, która wykrywa i blokuje szkodliwe, oszukańcze oraz phishingowe strony internetowe oraz ostrzega użytkowników o każdym wykrytym zagrożeniu online.

Technologia antyphishingowa sprawia, że komputer Mac jest bezpieczniejszy, szczególnie gdy użytkownik korzysta z bankowości online lub serwisów płatności. W celu zabezpieczenia poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych czy hasła, Kaspersky Security zawiera Wirtualną klawiaturę. Stanowi ona rozszerzenie dla standardowej przeglądarki Safari i działa również z takimi przeglądarkami jak Google Chrome i Firefox. Wykorzystywanie takiej klawiatury podczas wprowadzania poufnych informacji uniemożliwia przestępcom przechwycenie informacji przy użyciu keyloggerów. Klawiatura pojawia się na ekranie na żądanie użytkownika.

Nowy Kaspersky Security for Mac zapewnia lepszą wydajność i łatwość użycia. iSwift – zestaw autorskich technologii Kaspersky Lab – oferuje inteligentne skanowanie plików, sprawdzając tylko te, które zostały stworzone lub zmodyfikowane od poprzedniego uruchomienia. Udoskonalony interfejs, oferujący łatwe w zrozumieniu ustawienia oraz wszystkie niezbędne informacje w oknie głównym, czyni go maksymalnie przyjaznym dla użytkownika.

Kaspersky Security for Mac jest kompatybilny z najnowszą wersją systemu OS X – 10.8 Mountain Lion.

Kaspersky Security for Mac jest dostępny w Polsce od 28 sierpnia 2012 r. w cenie 159 zł (cena brutto rocznej ochrony jednego komputera Mac). Informacje szczegółowe dotyczące produktu Kaspersky Security for Mac znajdują się na stronie https://kaspersky.pl/kaspersky_security_for_mac

[contentblock id=1 img=adsense.png]

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daq
daq
9 lat temu

najpierw seria wypowiedzi specjalistów z K.Lab o tym jak to bardzo maki są zagrożone i wnet remedium na to się ukazało 😉

Mateusz_Ponikowski
Mateusz_Ponikowski
9 lat temu

Widziałem test tej aplikacji, faktycznie nieźle się prezentuje. Wideo dostępne jest tutaj:
https://www.instalki.pl/testy/software/8922-warto-zabezpieczyc-maca-recenzja-aplikacji-kaspersky-security-dla-mac.html

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x