czwartek, 23 maja

Swego czasu wielką popularność zdobyły różnego rodzaju stacje pogodowe, które w dokładny sposób były w stanie pokazać nam co nas czeka za oknem dnia następnego. Teraz firma Netatmo prezentuje pierwszą stację pogodową przeznaczoną dla iPhone’a i Pada.

Netatmo jest stacją pogodową działającą zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Składa się z dwóch stacji monitorujących oraz specjalnej aplikacji. Stacje (jedna do wewnątrz, jedna na zewnątrz) mierzą nam temperaturę, wilgotność, ciśnienie barometryczne, poziom dźwięku i poziom CO2 (tylko wewnątrz). Następnie przesyłają swoje dane do telefonu iPhone, lub iPada  i pokazują w bardzo ładny i czytelny sposób na specjalnie stworzonej aplikacji. Tam dane są analizowane, a sam program podpowiada akcje związane z danym zjawiskiem atmosferycznym. Możemy usłyszeć na przykład komendę o „przewietrzeniu” pomieszczenia jeśli czujniki zmierzą wysoki poziom CO2, lub uzyskamy powiadomienie w czasie rzeczywistym dotyczące nagłych zjawisk pogodowych.

Niestety stacja nie podaje pomiaru prędkości wiatru i poziomu opadów, które jednak są dość ważnymi czynnikami przed wyjściem z domu.

Nie mniej, sam gadżet jest bardzo estetycznie wykonany i może być całkiem udanym dopełnieniem wystroju pomieszczenia. Zainteresowanych informujemy, że muszą przeznaczyć na nią 179 dolarów. Stacja dostępna jest na stronie producenta, choć aktualne zapasy zostały wyprzedane.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx