wtorek, 23 kwietnia

Port USB-C w iPhonie 15 i iPhonie 15 Pro oraz dołączone kable do ładowania będą wyposażone w chip uwierzytelniający podobny do tych z Lightning, potencjalnie ograniczający ich funkcjonalność z akcesoriami niezatwierdzonymi przez Apple, sugeruje plotka udostępniona na Weibo.

Plotka głosi, że Apple opracował własny wariant USB-C dla tegorocznej linii iPhonów 15 i pochodzi od użytkownika, który twierdzi, że jest ekspertem w dziedzinie układów scalonych z 25-letnim doświadczeniem w pracy nad procesorami Intel Pentium.

Interfejsy układów scalonych (IC) to układy półprzewodnikowe używane do zarządzania współdzieleniem informacji między urządzeniami. Od czasu ich wprowadzenia w 2012 roku porty i złącza Lightning certyfikowane przez MFi zawierają mały układ scalony, który potwierdza autentyczność części zaangażowanych w połączenie. Na przykład kable ładujące firm trzecich, które nie mają certyfikatu MFi, nie zawierają tego układu, co często prowadzi do wyświetlania ostrzeżenia „To akcesorium nie jest obsługiwane” po podłączeniu ich do urządzeń Apple.

Chip uwierzytelniający pozwala Apple zachęcać klientów do kupowania oryginalnych urządzeń peryferyjnych iPhone’a i otrzymywania prowizji od akcesoriów z certyfikatem MFi, ale także pozwala Apple zająć się podrabianymi i potencjalnie niebezpiecznymi akcesoriami.

Najnowsza plotka wydaje się sugerować, że Apple opracował podobny niestandardowy układ scalony dla portów USB-C w iPhonie 15‌ i iPhonie 15 Pro oraz prawdopodobnie swoje kable do ładowania. Oprócz linii iPhone’a 15, nowy układ scalony jest najwyraźniej przeznaczony dla nowych urządzeń peryferyjnych z certyfikatem MFi.

Warto zauważyć, że interfejs USB-C używany obecnie przez Apple w iPadzie 10 generacji, iPadzie mini, iPadzie Air i iPadzie Pro nie zawiera układu scalonego do uwierzytelniania, co oznacza, że ten użyty w iPhonie byłby pierwszym rozwiązaniem tego rodzaju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx