sobota, 18 maja

Google wezwał Apple do zastosowania w swojej aplikacji Wiadomości standardu Rich Communication Services (RCS) w krótkim filmie w tle piosenki Drake’a „Texts Go Green” zatytułownym „lyric explainer video”.

RCS został zaprojektowany na urządzenia z Androidem jako następca standardowej usługi wiadomości SMS i umożliwia przesyłanie wiadomości do 100MB, zdjęć i filmów w wyższej rozdzielczości, wiadomości audio, większego rozmiaru plików, ulepszonego szyfrowania i nie tylko. Google od kilku lat opowiada się za nowym protokołem komunikacyjnym, który jest podobny do wykorzystywanego przez Apple standardu iMessage.

Starszy wiceprezes Google ds. Androida, Hiroshi Lockheimer, wielokrotnie próbował przekonać Apple do wdrożenia wsparcia dla RCS, a teraz film opublikowany na oficjalnym koncie Android na Twitterze po raz kolejny wzywa Apple do wsparcia RCS.

Film stara się wyjaśnić znaczenie piosenki zatytułowanej „Texts Go Green”, trzeciego utworu na najnowszym albumie Drake’a „Honestly, Nevermind”, który wyjaśnia potrzebę wyjścia z toksycznego związku. Tytuł jest odniesieniem do tego, co się dziej gdy użytkownik iPhone’a zostanie zablokowany i nie widzi już swoich wiadomości wysyłanych jako niebieskie bąbelki iMessage tylko zielone bąbelki SMS. „Jeśli tylko jakiś super utalentowany zespół inżynierów w Apple mógł to naprawić” mówi wideo.

Apple jest ostatnim dużym dostawcą nie korzystającym z RCS. Praktycznie wszyscy operatorzy umożliwiają już korzystanie z  RCS dla urządzeń z systemem Android. Apple nie skomentował, czy planuje w przyszłości dodać obsługę RCS, więc pozycja firmy w tej sprawie wciąż nie jest znana.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx