czwartek, 20 stycznia

Po dość znaczącej wiadomości o tym, że Jony Ive zrezygnuje w tym roku z pracy w Apple po prawie 30 latach pracy w firmie, pojawiają się nowe szczegóły na temat kultowego projektanta i jego pracy przez lata.

Zgodnie z The Informationjednym z wielu tajnych projektów, nad którymi pracował Ive był tak zwany Apple Car. Raport twierdzi, że Ive wymyślił wiele wczesnych prototypów autonomicznego pojazdu, w tym jeden wykonany z drewna i skóry, który według jego pomysłu pozbawiony był kierownicy.

Ive chciał, aby pojazd był kontrolowany przez Siri i zademonstrował tę koncepcję prezesowi Apple’owi Timowi Cookowi. Jak możemy wyczytać w raporcie, pobliska aktorka udawała Siri, odpowiadając na polecenia głosowe od dyrektora Apple. Nie jest jasne, jak by to działało, ani jak poważnie Apple traktował tą koncepcję.

Raport dodaje, że Ive pracował również nad bardzo zapowiadanym w plotkach, ale nigdy nie wydanym telewizorem Apple i wczesnymi prototypami Apple Watch.

W wewnętrznej notatce dla pracowników Apple uzyskanej przez BuzzFeed News, Cook zauważył, że Ive od wielu lat ściśle współpracuje z Jeffem Williamsem. Williams, który kierował rozwojem Apple Watch od samego początku, spędza więcej czasu pracując z zespołem projektowym Apple w swoim studio.

Zgodnie z raportem Bloomberga, The Information twierdzi, że codzienne zaangażowanie Ive w Apple już spadało od czasu premiery Apple Watch w 2015 roku. Ostatnio skupił się on na siedzibie firmy Apple Park, który w maju miała uroczyste otwarcie.

Apple ogłosił, że Ive utworzy niezależne studio projektowe o nazwie LoveFrom, a Apple zaliczy do swoich „głównych klientów”, co sugeruje, że nadal będzie miał wpływ na produkty firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x