piątek, 17 maja

Chociaż obecny Mac Pro jest produkowany w Teksasie od czasu jego wydania w 2013 roku, to jak informuje The Wall Street Journal nowy Mac Pro zaprezentowany na początku tego miesiąca będzie montowany przez Quanta Computer w Chinach.

Mówi się, że Quanta umieszcza produkcję nowego komputera Mac Pro w fabryce w pobliżu Szanghaju, a biorąc pod uwagę niższe płace i bliskość innych dostawców Apple w Azji, oczekuje się, że chińska produkcja będzie kosztować Apple mniej niż byłoby to konieczne, aby komputer był montowany w Stanach Zjednoczonych.

Posunięcie to pozwoliłoby Apple uniknąć wielu problemów, przed którymi stanęli jego amerykańscy dostawcy przy montażu komputerów Mac Pro. Obecny Mac Pro jest jedynym dużym produktem Apple produkowanym w Stanach Zjednoczonych, a wszystkie pozostałe są montowane przez chińskich wykonawców, takich jak Quanta dla Apple Watch.

Oto film przedstawiający, jak obecny Mac Pro jest produkowany w Stanach Zjednoczonych:

W oświadczeniu rzecznik Apple powiedział, że „montaż końcowy to tylko jedna z części procesu produkcyjnego”, dodając, że nowy Mac Pro jest zaprojektowany i skonstruowany w Stanach Zjednoczonych i zawiera niektóre komponenty wyprodukowane w USA.

Jako wysokiej klasy, kosztowna stacja robocza dla profesjonalistów, Mac Pro nie jest dla Apple produktem masowym, a to gdzie jest produkowany jest godne uwagi ze względu na trwającą wojnę handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Prezydent Donald Trump wezwał amerykańskie firmy do wytwarzania produktów w kraju.

Administracja Trumpa podniosła cła do 25 procent z chińskiego importu o wartości 200 miliardów dolarów i zagroziła nałożeniem ceł jeszcze wyższych dla importu o wartości 300 miliardów dolarów i więcej, w tym na wiele produktów Apple. Apple ostrzega, że te taryfy te zmniejszyłyby jego wkład ekonomicznych i zagroziły globalnej konkurencyjności.

Zupełnie nowy Mac Pro to absolutna moc z 28-rdzeniowymi procesorami Intel Xeon, do 1,5 TB pamięci ECC RAM, do 4 TB pamięci SSD, grafiką AMD Radeon Pro Vega II Duo z 64 GB pamięci HBM2 oraz ośmioma gniazdami PCIe dla maksymalnej wydajności, rozbudowy i konfiguracji.

Apple twierdzi, że nowy Mac Pro zostanie wydany jesienią, a jego cena w USA zaczyna się od 5 999 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx