wtorek, 28 marca

Jak donosi Billboard, były dyrektor generalny wytwórni Interscope, a po przejęciu Beats jeden z dyrektorów Apple Music, Jimmy Iovine planuje w sierpniu opuścić Apple.

Plotka o rzekomym odejściu Iovine z Apple po raz pierwszy pojawiła się na stronie z popularnymi plotkami Hits Daily Double, ale Billboard twierdzi, że jej źródła potwierdziły tę wiadomość. Zgodnie z Billboard, odejście Iovine jest ograniczone czasem zbycia akcji, które nabył po dołączeniu do Apple.

Iovine dołączył do zespołu Apple Music w 2014 roku, gdy Apple przejął serwis streamingowy Beats Electronics i Beats Music, oba współzałożone przez Iovine i Dr. Dre. Iovine ma długą historię związaną z firmą, począwszy od 2003 roku kiedy to zaprosił Steve’a Jobsa do stworzenia serwisu subskrypcji muzyki.

Iovine nie ma oficjalnego tytułu w Apple, ale od początku swojej działalności w Apple Music jest mocno zaangażowany w Apple Music i wynegocjował wiele transakcji związanych z transmisją strumieniową.

Pod kierownictwem Iovine Apple Music gwałtownie się rozwinął, a serwis ma teraz ponad 30 milionów subskrybentów.

Jeśli Iovine opuści Apple, nie będzie jasne, czy zostanie on zastąpiony, ani jakie są jego plany po odejściu z firmy. Bloomberg potwierdził, że Jimmy Iovine planuje opuścić Apple po tym, jak otrzyma ostateczną wypłatę za nabycie Beats Electronics.

Iovine prawdopodobnie nie utrzyma kontaktu z firmą, nawet jeśli otrzyma nową ofertę, ponieważ jego wizja czasami „ścierała się” z poglądami innych członków kierownictwa firmy, w tym Eddy’ego Cue.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx