czwartek, 25 lipca

W zeszłym tygodniu, plotki z kilku źródeł sugerowały, że dyrektor Apple Music, Jimmy Iovine, planuje w sierpniu opuścić Apple, ale wczoraj Iovine powiedział dla Variety, że nie zamierza opuścić firmy.

Iovine skomentował sytuację w Grammy Museum podczas sesji Q&A, które miały promować „The Defiant Ones”, dokument o jego karierze i przyjaźni z Dr. Dre. Według Iovine, jest on zaangażowany w pomoc szefowi iTunes Eddy’emu Cue, a dyrektor generalny Apple Tim Cook kontynuuje rozwój Apple Music i robi to „na maksa”.

„Mam prawie 65 lat, pracuję w Apple od czterech lat, a w ciągu 2,5 roku usługa [Apple Music] dotarła do ponad 30 milionów subskrybentów, a Beats kontynuuje swój udany bieg. Wciąż jest wiele więcej, co chcemy zrobić”. Jestem zobowiązany do robienia wszystkiego, co Eddy [Cue], Tim [Cook] i Apple potrzebują zrobić, aby pomóc im jak tylko mogę, by posuwać wszystko do przodu. Jestem w zespole. „

Iovine planuje nadal wspierać branżę streamingu muzycznego i chociaż mówi, że „ostatecznie” musi trochę zwolnić, to nie zadzieje się to szybko. Jego celem jest poprawne przesyłanie muzyki strumieniowej.

Według Iovine branża streamingu musi stać się „bardziej interesująca”, by odnieść sukces, podążając śladami firm takich jak Netflix z własnymi treściami. Apple koncentruje się głównie na oryginalnych treściach z ekskluzywnymi dokumentami związanymi z muzyką i programach telewizyjnych, takich jak „Planet of the Apps” i „Carpool Karaoke: The Series”, które zadebiutowały w Apple Music i wchodzi w poważne własne treści z kilka nowymi programami telewizyjnymi na zamówienie.

Pod kierownictwem Iovine Apple Music odnotował znaczny wzrost, a usługa ta obecnie może pochwalić się ponad 30 milionami subskrybentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx