wtorek, 16 kwietnia

Żyjemy w czasach gdy telefon towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Oczywiście jest z nami również w samochodzie, gdzie polegamy na naszych urządzeniach dostarczających wskazówki związane z pokonywaną drogą.

Ale jest jeden poważny błąd, który popełnia wielu kierowców, gdy używa iPhone’a w swoich samochodach (i nie chodzi nam o pisanie SMSmów czemu również mówimy stanowcze nie). To jedyna rzecz, której jak mówią eksperci Apple, nigdy nie należy robić, gdy iPhone jest podłączony w samochodzie.

Dzięki łatwej dostępności wielu aplikacji nawigacyjnych jest oczywiste, że kierowcy korzystają z nich w samochodzie, podczas przemierzania z punktu A do punku B. Problem pojawia się wtedy, gdy nie możemy podjąć decyzji, z której aplikacji chcemy korzystać.  Jedną z najgorszych rzeczy, które można zrobić dla baterii iPhone’a, zwłaszcza jeśli jej żywotność jest już niska, to korzystanie z dwóch aplikacji nawigacyjnych opartych na GPA w tym samym czasie.

Jestem niemal pewny, że każdy z Was ma swoją preferowaną aplikację do nawigacji – dla wielu będą to Mapy Google, dla innych Mapy Apple, Yanosik czy AutoMapa. Każda z tych aplikacji różni się nieco pod pewnymi względami i może nawet pokazywać różne opcje dotarcia do tego samego celu.

Na pewno wielokrotnie korzystaliście z Map Google, a w tle był włączony Yanosik, aby mieć aktualne informacje o radarach i innych utrudnieniach w ruchu. Wiadomo, sam się na tym złapałem. Niestety, podwojenie liczby działających aplikacji nawigacyjnych spowoduje o wiele szybsze rozładowanie baterii iPhone’a.

Jedna aplikacja do nawigacji, sama w sobie, działa wystarczająco mocno, aby móc stale wskazywać Twoją lokalizację i lokalizacje wokół Ciebie. Jeśli polegacie na dwóch aplikacjach GPS, znacznie zwiększacie ryzyko całkowitego rozładowania telefonu zanim dojedziecie do celu.

Problem oczywiście jest nieco mniejszy, kiedy możemy podłączyć w samochodzie telefon do ładowarki. Utrzyma ona przynajmniej bieżący poziom naładowania lub uniemożliwi jego rozładowanie. Zawsze jednak wybierajcie jedną aplikację nawigacyjną i pozostańcie jej wierni przez cały czas podróży, bo dwie nawigacje włączone jednocześnie to dwa razy szybszy spadek żywotności baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx