piątek, 27 stycznia

Tim Apple, dyrektor generalny Apple, podczas grudniowej podróży do Japonii odwiedził Seiko Advance, jednego z dostawców Apple w tym kraju. W opublikowanym wczoraj wywiadzie dla Nikkei wyjaśnił, że Seiko Advance jest powodem, dla którego iPhone 11 Pro i Pro Max są dostępny w kolorze „nocnej zieleni”.

Seiko Advance to firma, która tworzy atramenty na urządzenia takie jak iPhone. Podczas odwiedzin Cookowi pokazano kadzidło barwnika Midnight Green informując, że „został wyprodukowany dzięki wysokiej jakości kontroli i kunsztowi produkcyjnemu”.

Tworzenie zielonego tuszu zwykle wiąże się z użyciem zanieczyszczeń takich jak fluorowce, ale według kierownika sprzedaży Seiko Advance, Yukinori Kabe, firma była w stanie opracować czystszy sposób tworzenia zieleni o wysokiej dokładności i trwałości kolorów. Seiko Advance to także jedyny producent farb z pomieszczeniem czystym, umożliwiającym kontrolę temperatury i wilgotności w celu zapewnienia stałej jakości.

Przyjazność dla środowiska zielonego atramentu Seiko Advance spodobała się Timowi‌, co skłoniło Apple do dodania tego koloru do gamy ‌tegorocznych iPhone’ów. Seiko Advance jest także wyłącznym dostawcą atramentów Gold, Silver i Space Grey używanych w ‌iPhone’ach 11 Pro‌ i Pro Max.

W przypadku tańszego iPhone’a 11, który występuje w wielu kolorach, Apple korzysta z usług kilku dostawców.

Cook w swoim tweecie na temat Seiko Advance powiedział, że firma ożywia kolory iPhona 11 Pro dzięki „kunsztowi i dbałości o szczegóły”. Apple współpracuje z Seiko Advance w zakresie atramentów dla iPhone’a od 2011 roku, kiedy Cook zaprosił różnych producentów atramentów do odwiedzenia Apple w celu prezentacji swoich produktów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx