czwartek, 18 lipca

Jeśli chcecie dostosować jakość dźwięku muzyki pobieranej z serwisu Spotify, możecie łatwo zrobić to w ustawieniach aplikacji na telefonie iPhone lub iPadzie. Domyślne ustawienie jakości muzyki to „Normalna” przy 96 kbit/s, ale można wybrać pobieranie muzyki w jakości „Wysokiej” 160 kbit/s, a nawet „Bardzo wysokiej” 320 kbit/s.

Ustawienie jakości muzyki pobieranej w Spotify jest niezależne od ustawień jakości muzyki przesyłanej przez aplikacje, którą można również regulować według potrzeb. Oznacza to, że można ustawić jakość przesyłania strumieniowego muzyki w jednym ustawieniu, a jakość pobierania w innym.

Pamiętajcie, że korzystanie z ustawień muzycznych wyższej jakości spowoduje zwiększenie wykorzystania internetu, co może być niepokojące dla niektórych użytkowników.

Modyfikowanie jakości muzyki pobieranej w Spotify jest całkiem proste.

  1. Otwórzcie aplikację Spotify, dotknij przycisku „Ustawienia” w prawym, górnym rogu.
  2. Wybierzcie „Jakość muzyki”
  3. Przewińcie w dół do sekcji „Pobierz”, a następnie wybierz preferowane ustawienie jakości dźwięku:
    • Normalna (Domyślnie) – 96 kbit/s
    • Wysoka – 160 kbit/s
    • Bardzo wysoka – 320 kbit/s

Teraz wszystkie przyszłe utwory i pliki audio pobierane z serwisu Spotify będą miały wybrane ustawienia jakości muzyki.

Jak wspomniałem wcześniej, wyższe ustawienia jakości muzyki oznaczają zwiększenie przepustowości internetu i większe wykorzystanie danych, ponieważ utwory o wyższej wierności są lepszej jakości i generalnie brzmią też znacznie lepiej.

To, jakie ustawienie jakości muzyki wybierzecie, zależy wyłącznie od Was, a niezależnie od tego, czy zauważysz różnicę, może ona zależeć od używanych głośników czy słuchawek. Na przykład możecie nie zauważyć dużej różnicy w tańszych głośnikach Bluetooth, ale możecie zauważyć różnicę na wysokiej jakości systemie audio.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx