czwartek, 23 maja

Jeśli korzystacie z iMessage do utrzymywania kontaktu ze znajomymi, współpracownikami i rodziną, prawdopodobnie wysyłacie i odbieracie sporo zdjęć, filmów i innych załączników na tej platformie.

Zarządzanie wszystkimi tymi danymi było kiedyś zadaniem niełatwym, ale na szczęście w nowszych wersjach iOS i iPadOS Apple pozwala użytkownikom zbiorczo usuwać wszystkie załączniki z Wiadomości z jednego miejsca.

Załączniki, które otrzymujecie w iMessage mogą obejmować wszystko, od prostych obrazów po dokumenty, których możecie potrzebować do pracy. Niezależnie od tego, załączniki zajmują cenną przestrzeń dyskową na iPhonie i iPadzie. Z biegiem czasu, gdy wysyłacie SMS-y coraz większej liczbie osób, załączniki mogą się gromadzić i potencjalnie stać się powodem, dla którego na Waszym urządzeniu będzie brakować miejsca. Usunięcie wszystkich załączników, których już nie potrzebujecie, może zwolnić znaczną ilość miejsce na urządzeniu.

A gdzie to zrobić? Zobaczcie..Sposób, którą tutaj omówimy jest dostępny na urządzeniach z systemem iOS 14/iPadOS 14 lub nowszym. Dlatego upewnijcie się, że Wasze urządzenie jest zaktualizowane, zanim wykonacie te czynności:

  1. Wejdźcie w Ustawienia
  2. W menu ustawień wejdźcie w opcje „Ogólne”
  3. Tutaj przewińcie w dół i wybierzcie opcje „iPhone (miejsce)”
  4. W tym menu będziecie mogli zobaczyć szczegóły swojej pamięci masowej i dowiedzieć się, ile macie wolnego miejsca. W sekcji Zalecenia zobaczycie opcję „Przejrzyj duże załączniki”. Wejdźcie w tą opcję
  5. Teraz będziecie mogli zobaczyć listę wszystkich zdjęć, filmów, dokumentów i innych plików udostępnionych w aplikacji Wiadomości. Stuknij w „Edycja” w prawym górnym rogu menu.
  6. Spowoduje to wyświetlenie menu wyboru, w którym możesz po prostu wybierać elementy, które chcecie usunąć. Gdy skończycie, dotknijcie ikony kosza w prawym górnym rogu, aby zbiorczo je usunąć.

Na koniec warto wspomnieć, że załączniki iMessage nie powinny tak naprawdę stanowić problemu, jeśli włączyliście iCloud dla aplikacji Wiadomości. Robiąc to, w zasadzie macie pewność, że wszystkie multimedia udostępniane w Wiadomościach są przechowywane w chmurze, a nie w pamięci Waszego urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx