wtorek, 16 kwietnia

Apple udostępnił dziś pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji systemu macOS Mojave do swojej publicznej grupy testerów beta, dając użytkownikom nie będącym deweloperami szansę wypróbowania oprogramowania przed jego publiczną premierą. Dzisiejsza publiczna wersja beta jest taka sama jak druga beta dla programistów, wydana w zeszłym tygodniu.

Beta-testerzy, którzy zapisali się do programu testów beta Apple, mogą pobrać wersję beta macOS Mojave za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Mac App Store. Jako ostrzeżenie, kolejne bety są instalowane w inny sposób, za pomocą ikony Uaktualnienia oprogramowania w Preferencjach systemowych.

Ci, którzy chcą wziąć udział w programie testów beta Apple, mogą zarejestrować się, aby uczestniczyć w testach wersji beta, która zapewnia użytkownikom dostęp do wersji beta iOS, macOS i tvOS.

Główną nową funkcją macOS Mojave jest systemowy tryb ciemny, który daje użytkownikom Mac nowy sposób przeglądania systemu operacyjnego. Odnowiony Mac App Store sprawia, że odkrywanie wspaniałych aplikacji jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, a dynamiczne biurko zapewnia tapety, które subtelnie zmieniają się w ciągu dnia.

Ulepszone okno Findera z widokiem galerii, paskiem bocznym, szybkim spojrzeniem i szybkimi czynnościami ułatwiają manipulowanie, edycję i porządkowanie plików, a Stosy pulpitu organizują wszystkie pliki na pulpicie.

Aplikacje Apple News, Giełda, Dom i Dyktafon trafiły na Maca w Mojave i po raz pierwszy można używać Siri na Macu do kontrolowania produktów HomeKit. Grupowy FaceTime, funkcja z iOS 12, jest również dostępna w Mojave i umożliwia czatowanie nawet z 32 osobami naraz.

Apple zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych dzięki nowym ulepszeniom związanym z bezpieczeństwem i prywatnością, a Safari w systemie macOS Mojave zapewnia inteligentną ochronę przed śledzeniem uniemożliwiając obserwowanie Twoich poczynań przy wykorzystaniu przycisków „Lubię to” i „Udostępnij”.

macOS Mojave jest kompatybilny z MacBookami 2015 i nowszymi, MacBookami Air 2012 i nowszymi modelami, MacBookami Pro, Mac mini i iMac, modelami 2017 iMac Pro i Mac Pro z końca 2013 roku. MacOS Mojave będzie dostępny w wersji beta przez następne kilka miesięcy, a oficjalnie zostanie wypuszczony na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx