środa, 24 lipca

pusta bateria iOS 8

Aktualizacja systemu iOS do wersji iOS 8.4.1 poprawiła kilka błędów związanych z usługą Apple Music, ale niektórzy użytkownicy skarżą się znów na kwestie związane z żywotnością baterii po aktualizacji do najnowszego mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple.

Jeśli też odczuwacie takie problemy to po pierwsze, dobra wiadomość jest taka, że już wkrótce pojawi się iOS 9. Fakt, nowy system od samego początku nie zawsze jest tak idealny i też może posiadać swoje własne błędy. Jeśli zatem tu i teraz potrzebujecie jakiegoś rozwiązania to mamy kilka wskazówek, które pomogą Wam uzupełniać braki żywotności baterii w iOS 8.4.1.

Jeśli czas pracy baterii zdecydowanie się skrócił po zeszłotygodniowej aktualizacji do iOS 8.4.1, spróbujcie tych porad:

  • Ponowna kalibracja baterii: Naładuj urządzenie do 100 procent, a następnie rozładuj baterię, aż urządzenie wyłączy się. Podłącz urządzenie do zasilania i naładuj z powrotem do 100 procent bez przerwy. Zresetuj urządzenie trzymając jednocześnie dwa przyciski Home i zasilania, aż urządzenie zrestartuje się, ignorując suwak wyłączania. Bateria powinna zostać skalibrowana.
  • Wykonaj twardy restart: zrestartuj urządzenie, trzymając jednocześnie przyciski Home i zasilania, aż urządzenie zrestartuje się, ignorując suwak wyłączania
  • Resetowanie ustawień do domyślnych: Wybierz Ustawienia> Ogólne> Wyzeruj> Wszystkie ustawienia.
  • Zobacz które aplikacje używają lokalizacji: Przejdź do Ustawienia> Prywatność> Usługi lokalizacji i albo wyłącz usługi lokalizacji albo zmniejsz listę aplikacji, które mają dostęp do Twojej lokalizacji.
  • Zrób czystą instalację iOS 8.4.1: Pobierz plik IPSW z systemem dla urządzenia z systemem iOS. Podłącz urządzenie do programu iTunes, przejdź do ekranu urządzenia, a następnie mając wciśnięty przycisk „cmd” (klawisz Shift w systemie Windows) naciśnij przycisk Przywróć, wybierając pobrany wcześniej plik IPSW.

Szczerze mówiąc, wszystkie te wskazówki są dobre w każdej sytuacji kiedy zaczynają się problemy z żywotnością baterii na urządzeniu z systemem iOS. Więc jeśli nawet czekacie już na iOS 9, możecie je wcześniej przetestować.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx