czwartek, 18 sierpnia

Na początku maja serwis iLounge poinformował, że Apple rzeczywiście zamierza wprowadzić 4-calowy wyświetlacz w iPhone’ie nowej generacji, zwiększając wysokość ekranu i zachowując jego szerokość. Na podstawie tych informacji serwis MacRumors zlecił firmie projektowej Ciccarese zadanie stworzenia makiety takiego nowego urządzenia.

Jak wynika z wcześniejszych spekulacji, wyższy wyświetlacz może pozwolić Apple dodać jeszcze jeden wiersz ikon na ekranie głównym iPhone’a, wprowadzając pięć rzędów na stronę plus jeden rząd ikon przypięty w doku na dole ekranu.

Zwiększenie przekątnej wyświetlacza iPhone’a z 3,5 cala do 4 cali przy zachowaniu takiej samej szerokości jak obecny wyświetlacz dodaje około 11 mm do wysokości ekranu. Z raportu iLounge wynika, że obudowa nowego iPhone’a będzie mierzyć około 125 mm, co jest 10 mm więcej niż iPhone’a 4S. Zatem odstęp elementów powyżej i poniżej wyświetlacza pozostanie mniej więcej taki sam.

Makieta pokazuje również mniejsze złącze dokujące, o którym mówiły już różne źródła, jak również metalową pokrywę w centralnej części tylnej obudowy iPhone’a, zgodnie z doniesieniami iLounge.

Projekt Ciccarese dostarczył również interaktywną wersję 3D tej makiety, dostępną do obejrzenia tutaj (do działania wizualizacji przeglądarka internetowa musi mieć włączoną obsługę WebGL).

Należy zauważyć, że informacje iLounge są bezpośrednio sprzeczne z nieco nowszym raportem podanym przez iMore, który twierdzi, że Apple nie ma jeszcze ostatecznej koncepcji nowego iPhone’a. Zarówno iLounge jak i iMore oferowali dokładne informacje w przeszłości, a zatem okaże się, które źródło jest bliżej prawdy w tej rundzie plotek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur Marzec
Artur Marzec
10 lat temu

Super już czekam na niego 🙂 

steppenwolf
steppenwolf
10 lat temu

Po co miał by być ten 4 calowy wyświetlacz? Żeby w kieszeni nosić cegłę? Mi w zupełności wystarcza 3,5 calowy ekran z 4s. 4 calowy ekran bylby do przyjęcia tylko wówczas, gdyby wmiary 5 były takie same jak 4s, choć nie wiem jak wtedy było by z obsługą jedną ręką, ponieważ w 4s jest to możliwe. Ja osobiście raczej czakem na iPhone 5 który został by przy 3,5 calowym wyświetlaczu, i swej wielkości, ale mam nadzieje że zmniejszy sie jego grubość z 9,3mm do powiedzmy 5mm,
żeby iPhone bardziej grubością przypominał iPoda. Wtedy pomyślał bym o wymianie 4s 😉

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx