czwartek, 18 lipca

Google Chrome jest prawdopodobnie w tym momencie najlepszą przeglądarką internetową jaką można zainstalować na komputerze Mac lub PC. Jednak może wkrótce stanie się również najlepszą przeglądarką na urządzenia iOS. Według analityków, Google „zdecydowanie” wypuści Chrome do App Store jeszcze w tym roku, a być może przed końcem tego kwartału. A to jest zła wiadomość dla Apple.

Jeśli przeglądarka nie pojawi się do końca tego kwartału, to zostanie zaprezentowana przed końcem roku, czytamy w raporcie analityka firmy Macquarie, Bena Schactera. „Przeglądarka  Google Chrome dla iOS nadchodzi” pisze Schacter. „Apple być może już przegląda przedłożony przez Google kod”.

Jeśli Chrome trafi do iOS, to będzie to ogromny przełom dla użytkowników iPhone’ów, iPad’ów oraz iPodów Touch, ale także dla samego Apple i Google.

Według Business Insider, Apple otrzymuje około 50% -60% prowizji od zysku z wyszukiwań na Google wykonanych przez mobilną przeglądarkę Safari, czyli z każdego miliarda dolarów przychodów za wyszukiwania na urządzeniach iOS Apple otrzymuje blisko 600 milionów dolarów, podczas gdy Google ma z tego tylko 400 milionów dolarów.

Ale przez odłączenie się od Safari z oficjalną przeglądarką Chrome, Google może zapomnieć o przekazywaniu ogromnych sum do Apple i utrzymaniu 100% swoich przychodów z wyszukiwania. Oczywiście pewnie nie każdy użytkownik iOS przejdzie na przeglądarkę Chrome, więc Apple będzie jeszcze w stanie coś na tym zarobić. Jednak w obliczu takiej popularności jaką zyskał Chrome na komputerach stacjonarnych, Apple ma się czego obawiać.

Można argumentować, że Apple po prostu odrzuci przeglądarkę Chrome, ale nie sądzimy, by zrobił to firmie, z którą mimo wszystko do tej pory współpracował. A jeśli odrzuci aplikację to na pewno nie wyłącznie z tego powodu.

Miejmy nadzieję, że Google Chrome lepiej zaprezentuje się w App Store niż poprzednie aplikacje Google, takie jak Gmail i Google+, które nie zyskały zbyt wielkiej popularności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx