sobota, 25 maja

Już w listopadzie ubiegłego roku, SemiAccurate twierdził, że Apple ma zamiar odnowić współpracę z  firmą NVIDIA i właśnie układy graficzne tej firmy zastosować w nowej generacji MacBook’ów Pro. 

W natłoku plotek o najnowszych MacBook’ach Pro, serwis ABC News wyraźnie twierdzi, że Apple będzie wykorzystywać układy graficzne firmy NVIDIA w nowym MacBook’u Pro, którego mamy zobaczyć po raz pierwszy w przyszłym miesiącu na Worldwide Developers Conference.

Nowe laptopy mają być napędzane najnowszymi procesorami Intela o nazwie Ivy Bridge. Te procesory będą znacznie szybsze niż obecna generacja procesorów Intela i poprawią grafikę. Jednak laptopy otrzymają najnowsze karty graficzne NVIDIA, GeForce GT 650M. ABC News słyszał to samo ze swoich źródeł, które twierdzą, że Apple przejdzie z układów graficznych AMD na Nvidia w tej wersji MacBook’ów Pro.

The Verge podaje podobne informacje, sugerując przejście Apple z kart AMD na NVIDIA, co może rzeczywiście mieć miejsce.

Zaktualizowana linia MacBook’ów Pro, która ma się pokazać latem tego roku, będzie posiadać układ graficzny NVIDIA wraz z procesorami Intela Ivy Bridge, odchodząc od kart AMD w obecnych modelach. Wiadomość dociera do nas bezpośrednio z zaufanego źródła i dodatkowo potwierdzona jest przez Joanna Stern w ABC News, której źródła również powiedziały, że nowe urządzenia mają rzeczywiście posiadać wyświetlacze wysokiej rozdzielczości Retina.

Apple przenosił się tam i z powrotem pomiędzy firmami NVIDIA i AMD kilka razy na przestrzeni lat, korzystając z aktualnych możliwości firm do zaoferowania lepszych układów graficznych w dobrych cenach i w odpowiednich terminach. Dlatego też powrotu do kart NVIDIA nie należy traktować jako długoterminową decyzję.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx