sobota, 23 października

OSX11.0011

Wszyscy skarżyli się przez lata, że interfejs użytkownika iOS pozostał praktycznie niezmieniony przez 6 lat. Miał kilka nowych funkcji i elementów ułatwiających z każdą nową aktualizacją, ale do iOS 7, tak naprawdę nie wyglądał inaczej. To samo można powiedzieć o systemie operacyjnym Mac.

Używam Maca od Leoparda wydanego w 2008 roku i tak naprawdę nie zobaczyłem żadnych większych zmian w najczęściej używanych aplikacjach i samym interfejsie. Pewnie, Apple dodał kilka nowych funkcji, takich jak Launchpad, Mission Control i Centrum powiadomień, ale wygląda wciąż prawie dokładnie tak, jak wyglądał kilka lat temu.

OSX11.002_imac2013_front-1024x1024

Po tym jak Jony Ive wziął się za wygląd oprogramowania, nie jest zbyt ciężko sobie wyobrazić, że spojrzenie na te dwa systemy może stać się bardzo podobne w najbliższym czasie. I tak oto Andrew Ambrosin zaproponował koncepcję, która w silny sposób nawiązuje do iOS 7 przenosząc wygląd iOS do OS X. Ekran blokady, dok, ikony i okna aplikacji zapożyczone są z systemu operacyjnego iPhone’a i iPada. Okna są przejrzyste, płaskie i bardzo minimalistyczne.

OS X 11

Podsumowując, myślę, że to możliwy kierunek OS X, a kolejny system OS X 11 może faktycznie pójść w tym kierunku. Zachowałby funkcjonalność, do której wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, ale dodał nowy i świeższy wygląd.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
majke12
majke12
7 lat temu

byłby jak Ubuntu, identyczne motion blur

Eryk
Eryk
7 lat temu

Jedno pytanie. A po co zmieniać coś, co jest dobre?

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x