niedziela, 19 maja

Czy wiecie, że Wasz iPhone ma wbudowany generator szumów? Chcecie zagłuszyć hałas w tle? Chcecie zasnąć przy szumie strumienia? Możecie to zrobić dzięki wbudowanym dźwiękom tła iPhone’a. Oto jak z niego korzystać.

Większość ludzi słyszała określenie „biały szum”. Szczególnie dobrze znają je rodzice, których małe dzieci mają problemy z zasypianiem. Określenie „biały szum” odnosi się do dźwięków, które mają za zadanie maskować inne, naturalnie występujące w otoczeniu dźwięki. Jest podobny do dźwięku wentylatora działającego w tle, klimatyzatora czy radia na niewykorzystywanej częstotliwości. Jednakowa moc w całym zakresie sprawia, że szum jest monotonny, przez co mózg ignoruje wysokie tony lub inne nieprzyjemne dźwięki.

Badania wykazują, że tzw. „biały szum” dla dorosłych osób pomaga się uspokoić, zasnąć, lepiej skoncentrować lub zagłuszyć hałas otoczenia. Na szczęście nie potrzebujecie już innych urządzeń generujących te dźwięki. Każdy iPhone ma wbudowane dźwięki tła i może służyć jako podręczny generator szumów.

Możliwość taką mają zarówno iPhone’y jak i iPady z iOS lub iPadOS 15. Jednak jedynym sposobem uzyskania dostępu do tej funkcji jest opcja Słuch w Centrum sterowania. A jak dodać ją do Centrum Sterowania?

  • wejdźcie w Ustawienia > Centrum Sterowania
  • przewińcie w dół i poszukajcie opcji Słuch, a następnie stuknijcie ikonę Dodaj (+)

Aby uzyskać dostęp do wbudowanych pejzaży dźwiękowych otoczenia na iPhonie musicie:

  • wejść do Centrum sterowania, przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu, jeśli posiadacie telefon z Face ID, lub przesuńcie palcem w górę od dołu ekranu w przypadku telefonów z Touch ID.
  • Stuknijcie ikonę Słuch.
  • Stuknijcie w Dźwięki w tle, aby je włączyć.
  • Możesz dotknąć bieżącego dźwięku, aby wybrać inne dostępne dźwięki. Wystarczy wybrać dźwięk, aby wyświetlić jego podgląd. Po dokonaniu wyboru stuknij poza menu podręcznym i przeciągnij suwak, aby dostosować jego głośność.

Po włączeniu, ikona dźwięków tła ma kolor niebieski. Wystarczy ponownie dotknąć ikony Dźwięki w tle, aby ją wyłączyć. iPhone’y i iPady umożliwiają wybór między szumem zrównoważonym, jasnym szumem, ciemnym szumem, oceanem, deszczem i strumieniem.

To jak? Przetestujecie?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx