niedziela, 25 września

Tesla

Apple i Tesla wciąż walczą między sobą o zatrudnienie najbardziej utalentowanych pracowników wynika z najnowszego raportu Bloomberg Business. Tesla zatrudnia co najmniej 150 byłych pracowników firmy Apple. To największa liczba pracowników przejęta z jednej firmy.

Firma zatrudniła co najmniej 150 byłych pracowników Apple, więcej niż z jakiegokolwiek innego przedsiębiorstwa, nawet od innych producentów samochodów. Byli pracownicy firmy Apple działają w wielu obszarach producenta samochodu zatrudniającego 6000 pracowników, w tym inżynierii i prawa. „Pod względem filozofii projektowania, [Apple] jest stosunkowo ściśle z nami powiązany”, mówi Musk, współzałożyciel i dyrektor generalny Tesli. Firma Apple odmówiła komentarza tej sprawie.

Byli pracownicy firmy Apple twierdzą, że ich decyzja o dołączeniu do Tesli powstała w oparciu o zainteresowanie samochodami elektrycznymi firmy i jak i samą postacią dyrektora generalnego Elona Muska, który jest podobny do Jobsa. Podobnie jak Jobs, Musk przykłada olbrzymią uwagę do szczegółów swoich produktów i jest silnym, wizjonerskim liderem. Musk podobno ma słabość do Apple i cieszy się z  porównań do Steve’a Jobsa, powiedział Bloombergowi jeden z byłych pracownik Tesli.

Wpływ Apple może być odczuwalny w instalowanych w samochodach Tesla 17-calowych, dotykowych wyświetlaczach oraz sklepach detalicznych. W obu tych dziedzinach dużą rolę odegrali byli pracownicy firmy Apple. Wśród wysoko postawionych byłych pracowników firmy Apple w Tesli jest także Doug Field, dawny wiceprezes ds. inżynierii komputerów Mac, który kieruje działem rozwoju nowych pojazdów. Współpraca z topowymi talentami Doliny Krzemowej jak i byłymi pracownikami Apple, pozwoliło Tesli stanąć mocno na nogach i wspiąć się do poziomu konkurentów branży motoryzacyjnej.

Choć Tesla odnosi sukcesy w rekrutacji talentów z Apple, Musk mówi, że Apple zatrudnił „bardzo mało ludzi” z firmy samochodowej, pomimo oferowania bonusu 250 000 dolarów premii za podpisanie kontraktu jak i 60 procentowej podwyżki płac swoim pracownikom.

Apple i Tesla miały już wzajemne relacje ze sobą w przeszłości, a niecały rok temu pojawiły się doniesienia o rzekomej chęci zakupu Tesli przez Apple. Musk ujawnił również, że firmy prowadziły rozmowy, choć nie wiadomo, czy były one o potencjalnym przejęciu, czy też o integracji systemu iOS w samochodach Tesla lub o technologii akumulatorów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx