poniedziałek, 27 marca

Apple ogłosił dziś zwycięzców tegorocznej edycji Swift Student Challenge, która daje młodym programistom szansę na wygranie specjalnego stroju związanego z doroczną konferencją deweloperów. W tym roku wyłoniono ponad 350 zwycięzców z ponad 35 krajów na całym świecie.

Apple zaprezentował kilku programistów, którzy wygrali tegoroczne wyzwanie, w tym Abinaya Dinesh, która stworzyła aplikację dającą użytkownikom z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi łatwy sposób na dostęp do informacji. Dinesh, mająca 15 lat, planuje wypuścić swoją aplikację jeszcze tego lata.

Gianna Yan, kolejny zwycięzca tegorocznego konkursu, stworzyła Feed Fleet, aplikację, która ułatwia rolnikom dzielenie się nadwyżkami żywności z bankami żywności i potrzebującymi. W ciągu zaledwie roku od uruchomienia aplikacji i całego projektu przekazano ponad 13,5 tysiąca ton żywności zostało przekazanych bankom żywności i potrzebującym.

Wreszcie, Damilola Awofisayo, w wieku 17 lat, jest deweloperem stojącym za TecHacks, organizacją non-profit, której celem jest stworzenie „wspierającego środowiska dla dziewcząt na całym świecie do tworzenia, rozwiązywania problemów i prezentowania swoich talentów obok podobnie myślących kobiet, aby konkurować i pracować z nimi”.

WWDC rozpocznie się w tym roku 7 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Główna konferencja, która obejmie prezentację systemów iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, tvOS 12 i watchOS 8, odbędzie się 7 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx