sobota, 28 stycznia

Co najmniej jeden nowy iPhone z trzyobiektywowym tylnym aparatem z 12-megapikselowym obiektywem zostanie wprowadzony w 2019 roku, wynika z raportu tajwańskiego Economic Daily News.

Raport twierdzi, że aparat będzie miał konstrukcję obiektywu 6P z 5-krotnym zoomem, ale nie określa, czy dotyczy to zoomu optycznego, cyfrowego czy hybrydowego. Jedno-soczewkowy iPhone 8 ma 5-krotny zoom cyfrowy, podczas gdy dwuobiektywowy iPhone 8 Plus i iPhone X mają dwukrotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy.

Jeśli raport okaże się trafny, Apple pójdzie w ślady Huawei i jego nowego smartfona P20 Pro, który również ma tylny aparat z trzema obiektywami, w tym główny obiektyw o rozdzielczości 40 megapikseli f/1.8, 20 megapikselowy monochromatyczny obiektyw f/1.6 i 8-megapikselowy teleobiektywowy f/2.4 z 3-krotnym zoomem optycznym.

Trzy obiektywy w tylnej kamerze zapewniają wiele korzyści, w tym znacznie lepszą wydajność przy słabym oświetleniu. W swojej recenzji P20 Pro, Vlad Savov  z „The Verge”  powiedział, że nowy system kamer Huawei jest „lepszy od tych w Galaxy S9 i iPhone’ie X”, choć zauważył, że na decyzję mogą wpływać po trochu osobiste preferencje.

Podsumowując, plotka ta stanowi obecnie podstawę dla trzeciej generacji iPhone’a X z jeszcze lepszym aparatem i prawdopodobnie z 3-krotnym zoomem optycznym w drugiej połowie przyszłego roku. W tym roku analityk KGU Securities Ming-Chi Kuo nie spodziewa się wielu zmian w obecnym dwu-soczewkowym systemie tylnego aparatu iPhone’a X.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx