czwartek, 11 lipca

Apple oficjalnie uznaje iPhone’a X, pierwszą generację HomePoda i pierwszą generację AirPods jako produkty „przestarzałe”.

Produkty te pojawiły się dziś na liście produktów wycofanych i poza okresem wsparcia firmy Apple. Produkty uznaje się za „przestarzałe”, gdy Apple przestał je dystrybuować do sprzedaży ponad pięć, a mniej niż siedem lat temu. Sklepy Apple i Autoryzowani Serwisanci Apple nadal będą oferować naprawy takich produktów przez maksymalnie dwa kolejne lata, pod warunkiem dostępności części.

iPhone X, zaprezentowany 12 września 2017 roku, a wydany 3 listopada 2017 r., stanowił znaczący krok naprzód w zakresie designu i funkcjonalności smartfonów Apple. Z okazji 10 rocznicy iPhone’a wprowadzono kilka istotnych zmian, takich jak usunięcie przycisku Home, umożliwiając wprowadzenie wyświetlacza Super Retina OLED o przekątnej 5,8 cala sięgający od krawędzi do krawędzi. Touch ID zastąpił Face ID, system rozpoznawania twarzy, wykorzystujący system kamer TrueDepth w „wycięciu”, który umożliwiał również korzystanie z Animoji. iPhone X był napędzany przez czip A11 Bionic, wyposażony w pierwszy dedykowany silnik neuronowy firmy dla lepszych możliwości uczenia maszynowego i po raz pierwszy obsługiwał ładowanie bezprzewodowe. Stalowa ramka i szklana tylna obudowa oznaczały powrót do estetyki bardziej premium.

Oryginalny HomePod został zaprezentowany 5 czerwca 2017 roku. na konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) i wydany 9 lutego 2018 r. Choć nigdy nie trafił oficjalnie na rynek polski, HomePod został zaprojektowany tak, aby zapewniać wysokiej jakości dźwięk i ściśle integrować się z ekosystemem Apple, w tym Apple Music i AirPlay. Wyposażony był w specjalnie zaprojektowany głośnik niskotonowy o dużym wychyleniu i zestaw siedmiu tweeterów z kształtowaniem wiązki dźwięku. HomePod był napędzany przez czip Apple A8, umożliwiając modelowanie akustyczne w czasie rzeczywistym, kształtowanie wiązki dźwięku i wielokanałową redukcję echa.

Apple ogłosił pierwsze AirPods 7 września 2016 roku, a do sprzedaży wprowadził 13 grudnia 2016 roku. Bezprzewodowe słuchawki douszne były przełomowe ze względu na ich bezproblemową integrację z ekosystemem Apple, ułatwioną przez specjalnie zaprojektowany czip W1. Czip ten umożliwiał łatwe parowanie z urządzeniami Apple, długą żywotność baterii i wydajną łączność bezprzewodową. AirPods posiadały również czujniki optyczne i akcelerometry ruchu, dzięki czemu mogły wykrywać, kiedy znajdują się w uszach użytkownika, automatycznie wstrzymując odtwarzanie po wyjęciu. Ich nietypowy, kompaktowy design w połączeniu z wygodą przenośnego etui ładującego wyznaczyły nowy standard dla słuchawek bezprzewodowych, czyniąc je niezwykle popularnymi i wpływowymi na rynku akcesoriów audio.

Każdy produkt Apple, który znajdzie się w kategorii „przestarzały”, z czasem traci wsparcie Apple. Firma Apple uważa, że produkt traci wsparcie, gdy Apple zaprzestał ich dystrybucji do sprzedaży ponad 7 lat temu. W takim przypadku sklepy Apple i Autoryzowani Serwisanci Apple nie oferują już napraw ani innych usług dla tego produktu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx