poniedziałek, 28 listopada

Według firmy badawczej Strategy Analytics, iPhone 7 i iPhone 7 Plus pozostają najpopularniejszymi smartfonami na świecie w drugim kwartale tego roku, wyprzedzając najnowszego Samsunga Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Firma Apple dostarczyła około 16,9 milionów telefonów iPhone 7 i 15,1 milionów telefonów iPhone 7 Plus na całym świecie w drugim kwartale 2017 roku, czyli od kwietnia do czerwca wynika z najnowszego raportu Smartphone Tracker opublikowanego przez firmę.

„IPhone 7 jest nadal najpopularniejszym modelem smartfona na świecie, ze względu na atrakcyjną mieszankę przyjaznego dla użytkownika wyglądu, obszernej ilości aplikacji wspomagających oraz szerokiej obecności w sklepach” – powiedziała Juha Winter, starszy analityk Strategy Analytics.

Strategy Analytics szacuje, że w tym kwartale Galaxy S8 i Galaxy S8 + sprzedał się odpowiednio w ilości 10,2 miliona i 9 milionów. Smartfony, wypuszczone w kwietniu, były trzecim i czwartym najbardziej popularnym smartfonem na świecie w tym okresie.

„Galaxy S8 firmy Samsung stał się najpopularniejszym modelem smartfona z Androidem na świecie z uwagi na atrakcyjny wygląd z zakrzywionym ekranem, bogate portfolio aplikacji i najlepszą w swojej klasie dystrybucję detaliczną w kilkudziesięciu krajach” – powiedział Neil Mawston, Dyrektor Zarządzający w Strategy Analytics.

Pierwszą piątkę zamyka telefon chińskiej marki Xiaomi z telefonem Redmi 4A z szacunkową sprzedażą 5,5 miliona sztuk w Q2 2017.

Firma Apple poinformowała, że sprzedała w ostatnim kwartale 41 milionów iPhone’ów, ale nie rozbiła liczb na poszczególne modele. Prezes Apple Tim Cook zauważył, że iPhone 7 pozostał najpopularniejszym iPhone’em.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx