czwartek, 18 lipca

weather_app

Analityk Xu Chang donosi na swoim koncie Weibo, że następny iPhone może posiadać czujniki ciśnienia, temperatury i wilgotności. Komentujący te doniesienia serwis G for Games zwraca uwagę, że „ciśnienie” w tym kontekście jest oczywiście tym atmosferycznym, a nie ciśnieniem krwi:

Według Sun Chang Xu (aktualnie głównego analityka ESM-China), źródła zaznajomione z tematem wykazały, że Apple będzie chciał nadrobić zaległości w „dziedzinie czujników”, a w iPhone’ie 6 znajdą się czujniki ciśnienia, temperatury i wilgotności. Należy pamiętać, że analityk prawdopodobnie nie odnosi się do ciśnienia krwi (funkcja ta jest podobno być realizowane w zegarku iWatch Apple), ale do ciśnienia atmosferycznego.

Ten sam analityk wcześniej informował, że Apple może wykorzystać „czujniki optyczne” mierzące tętno i poziom tlenu w prawdopodobnym urządzeniu iWatch. Dodanie czujników atmosferycznych może być odpowiedzią na funkcje Samsunga S4, który zawiera podobne czujniki atmosferyczne.

Dodanie większej ilości czujników do iPhone’a 6 wydaje się być naturalną progresją z wszystkimi ostatnimi doniesieniami, że Apple agresywnie zatrudnia osoby z dziedziny czujników zdrowotnych. Mówi się także, że iOS 8 ma zawierać natywną aplikację Healthbook, która zbierać ma informacje z czujników związanych z ochroną zdrowia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx