środa, 29 marca

Analityk Jefferies, Peter Misek, udostępnił swój nowy raport, w którym warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szczegóły w zakresie następnej generacji urządzeń iOS. Na podstawie kontroli łańcucha dostaw, Misek uważa, że iPhone 5S może pojawić się w czerwcu lub w lipcu przyszłego roku, zgodnie z kilkoma innych sprawozdaniami powołującymi się na podobny czas.

Misek zawarł szereg interesujących wniosków dotyczących funkcji iPhone’a 5S, klasyfikując je jako „prawdopodobne” i „możliwe”, ale oferując dość rozbudowany komentarz na temat każdej z nich.

Na podstawie naszych informacji, zaktualizowane urządzenie może zawierać nową super kamerę HD, lepszą baterię i NFC. Możliwe, że aktualizacje obejmą także ekran IGZO dla Retina+, dysk wielkości 128 GB i pojawienie się 6 do 8 kolorów.

Idąc dalej, Misek omawia wiele różnych prototypów iPhone’a 6, który jak uważa już jest tworzony, odnosząc się do urządzenia, które pojawi się w przyszłym roku w postaci iPhone’a 5S.

Kilka prototypów iPhone’a 6 wydaje się już krąży wokół. Model z 4,8-calowym ekranem jest najbardziej interesujący. Ma wyświetlacz Retina+, ekran IGZO, nowy, czterordzeniowy procesor A7, oraz nową budowę bez przycisk Home. Pełna kontrola gestem jest również brana pod uwagę.

Misek uważa również, że Apple wypuści piątą generację iPada około czerwca przyszłego roku, a urządzenie będzie posiadało wyświetlacz IGZO w celu zmniejszenia grubości i wagi. Upgrade iPada Mini także zaplanowano w tym samym czasie. Potencjalnie miałby się on pojawić w wielu nowych kolorach i posiadać wyświetlacz Retina.

Wreszcie Misek uważa, że Apple może wypuścić swój długo oczekiwany odbiornik telewizyjny z funkcją kontroli gestem i głosem we wrześniu lub październiku 2013 roku, tłumacząc opóźnienie problemami ze stabilnością finansową firmy Sharp oraz rentownością paneli IGZO.

W większości przypadków, raporty analityków powinny być jednak przyjmowane z dużym sceptycyzmem, a Misek miał mieszane osiągnięcia w swoich teoriach w przeszłości. Zatem o tym jakie nowe urządzenia szykuje nam Apple dowiemy się w odpowiednim czasie, lub z odpowiednim wyprzedzeniem z wcześniejszych wycieków.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx