sobota, 20 kwietnia

Podczas wywiadu z Brianem Williamsem, Tim Cook ujawnił, że Apple planuje przenieść wybraną produkcję komputerów Mac z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Cook nie ujawnił, który z linii komputerów będzie częścią inwestycji wartej 100 milionów dolarów, ale spekulacje wskazują, że będzie to Mac Pro. 

Fortune podsumował wszystkie aktualne przemyślenia, dlaczego to Mac Pro jest jedynym realnym kandydatem:

  • W ubiegłym roku Apple sprzedał 18 milionów komputerów Mac, w tym 13,5 miliona MacBooków, a 4,6 miliona komputerów stacjonarnych (iMac, Mac Pro i Mini). Tylko Mac Pro i Mini sprzedają się mniej niż za 1 mln euro rocznie, a Mac Pro jest znacznie cięższym i bardziej kosztownym w transporcie
  • Apple, za pośrednictwem rzecznika prasowego i przez samego Tim’a Cook’a, już zapowiedział, że pracuje nad stworzeniem nowego Mac’a Pro w 2013 r.
  • Wszelkie dodatkowe koszty pracy związane z produkcją w USA mogą być łatwiej wchłaniane przez kosztujący 2500 dolarów – 3800 dolarów komputer Mac Pro, niż MacBook lub iMac, który sprzedaje się za 1000 do 1300 dolarów.
  • Mac Pro jest najłatwiejszym do zbudowania i dostosowania niż jakikolwiek inny produkt firmy Apple

Wcześniej w tym roku, ogłoszono drobną aktualizację Mac’a Pro ogłoszoną na WWDC. Tim Cook potwierdził również, że nowy Mac Pro pojawi się w 2013 r., która to informacja została później potwierdzona przez rzecznika prasowego firmy Apple. A więc Mac Pro 2013 może być pierwszym z etykietą „Made in USA”, jeśli te spekulacje są prawidłowe.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx