piątek, 12 lipca

Zgodnie z plotkami i spekulacjami z końca zeszłego miesiąca, Adobe udostępnił aktualizację zarówno Photoshopa CS6 i Illustratora CS6 wnoszącą wsparcie dla wyświetlaczy Retina w przeprojektowanych MacBook’ach Pro.

Dzięki tej aktualizacji, użytkownicy mogą zobaczyć więcej szczegółów w zdjęciach, tekstach oraz interfejsie użytkownika programu Illustrator podczas pracy na ekranach o wysokiej rozdzielczości, w tym nowym wyświetlaczu Retina dostępnym w MacBook’ach Pro. Funkcja HiDPI w Illustratorze jest obecnie dostępna tylko w systemie Mac OS. Oczekuje się, że będzie dostępna w przyszłości także na innych systemach operacyjnych.

Aktualizacje są dostępne zarówno dla użytkowników Creative Cloud jak i dla właścicieli samodzielnych licencji.

Illustrator CS6 z wsparciem wyświetlaczem Retina (A) z aktualizacją HiDPI i (B) bez HiDPI

Adobe ogłosił pod koniec sierpnia, że będzie wprowadzał obsługę wyświetlaczy Retina w swoich wielu produktach w ciagu najbliższych miesięcy, a Photoshop i Illustrator to dwa najbardziej oczekiwane tytuły do aktualizacji. Adobe podsumował, że samo uaktualnienie Photoshopa wymagało wymiany 2500 ikon i kursorów, jak również inne prace projektowe w celu optymalizacji dla wyświetlaczy Retina.

Konferencja Adobe Create Now rozpoczyna się jutro rano, a firma może na niej więcej poinformować o swojej ofercie oprogramowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx