piątek, 30 września

Apple Pay niespodziewanie zadebiutował dzisiaj na Islandii, umożliwiając klientom korzystanie z systemu płatności mobilnych Apple na iPhone’ach, iPadach, Macach i Apple Watch, gdziekolwiek zobaczą logo płatności zbliżeniowych.

Valitor, międzynarodowa firma oferująca rozwiązania płatnicze, odegrała kluczową rolę w doprowadzeniu Apple Pay do tego kraju, a Landsbankinn i Arion banki jako jedne z pierwszych islandzkich banków ogłosiły wsparcie dla cyfrowego portfela.

Jeśli chodzi o typowanie kolejnego kraju, który otrzyma płatności Apple Pay, to obecnie walka toczy się między Holandią a Portugalią, gdzie banki regionalne wciąż naprzemiennie informują, że system płatności zbliżeniowych Apple pojawi się „wkrótce”.

Apple Pay po raz pierwszy został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w październiku 2014 roku. Do teraz dostępny jest również w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Chinach, Hongkongu, Singapurze, Belgii, Szwajcarii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, Finlandii, Danii, Rosji, Nowej Zelandii, Brazylii, Irlandii, Ukrainie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Polsce.

Podczas marcowej konferencji Apple dyrektor generalny, Tim Cook, powiedział, że Apple Pay będzie dostępne do końca 2019 roku w ponad 40 krajach i regionach. Jednocześnie Polska została wymieniona wśród tych krajów, gdzie płatności Apple Pay są najbardziej rozpowszechnione.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx